TOPlist
Bad Feilnbach je obec s asi 7800 obyvateli v hornobavorském kraji Rosenheim ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 512 m, 15 km jihozápadně od Rosenheimu, na úpatí hory Wendelstein (1838 m), na severním okraji Bavorských Alp.

Jako známé slatinné léčebné lázně byla obec v roce 1973 vyznamenána titulem „Bad“. Základ pro léčbu v lázeňských a rehabilitačních zařízeních tvoří rašelina jako tradiční léčebný prostředek.

K pozoruhodnostem v Bad Feilnbachu a jeho okolí patří údolí Jenbachtal a vodopády Jenbachwasserfälle, Chráněná krajinná oblast Auer Weitmoos, rašeliniště s naučnou stezkou Moorerlebnisstation Sterntaler Filze, tematická cesta „Auf Gottes Spuren“ se sedmi stanicemi, oblast „Jenbachparadies“ se třemi okružními cestami a osmi stanicemi a technická památka „Altes Zementwerk“ - stará cementárna v místní části Litzldorf.

Možnosti koupání a plavání nabízí koupaliště v Bad Feilnbachu s vyhřívaným venkovním bazénem, klouzačkou, třímetrovým skákacím prknem a sluneční loukou. V Bad Aiblingu jsou moderní termály s různými wellnesskopulemi s teplotou vody od 32 °C do 36° C. Nabídka masáží, léčebných metod z dálného východu a vodních obřadů je velká.

Bad Feilnbach nabízí ideální možnosti pro turistiku po rovině i vzhůru do hor. Oblíbeným cílem je údolí Jenbachtal s mnoha svými vodopády. V okolí Bad Feilbachu vede celkem 150 km cyklostezek.

Domovská stránka - Web: