PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Přírodní park Binntal

Přírodní park Binntal

Přírodní park Binntal (Landschaftspark Binntal) je prvním přírodním parkem ve švýcarském kantonu Wallis (Valais). V roce 2011 byl vyhlášen "Regionálním přírodním parkem národního významu". Obsahuje šest obcí a zaujímá plochu 180 km2. Údolí Binntal je známé pro své světově unikátní nálezy minerálů.

Přírodní park Binntal se vyznačuje rozmanitostí zvířat, rostlin a životního prostoru. Lze zde najít rašeliniště, suché traviny, tmavé smrkové lesy, holé alpské pastviny, louky, ledovcové morény, světlé borovicové lesy, tmavá horská jezera, skalní stepi nebo bývalá políčka. Údolí Binntal je známé také především pro výskyt mnoha vzácných květin. Skutečnou raritou je několik milimetrů velký jantarový hlemýžď, který žije ve Švýcarsku pouze na východě v Graubündenu a v rokli Twingischlucht.

V Binntalu je turistům k dispozici několik malých hotelů, prázdninové byty a také kempink Giessen. Naleznete zde 150 km dlouhou síť turistických a horských stezek. Pod průsmykem Albrunpass leží v nadmořské výšce 2275 m horská chata Binntalhütte sloužící jako ubytování při přechodu průsmyku nebo jako výchozí bod pro horské výstupy v okolí.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Přírodní park Binntal. Web: www.offtrack.cz/cs