PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Füssen
Füssen je město s asi 14000 obyvateli ve švábském kraji Východní Allgäu na jihozápadě Bavorska. Na východě hraničí město s řekou Lech a na jihu s Rakouskem. Kořeny Füssenu sahají a do římských dob. Místo se rozvíjelo na Římské cestě Via Claudia Augusta vedoucí ze severní Itálie do Augsburgu.

Füssen leží na Švábské lázeňské cestě (Schwäbische Bäderstraße). Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších prázdninových cest v Německu, romantická cesta (Romantische Straße), končí ve Füssenu.

K pamětihodnostem ve Füssenu patří pozdně gotický horní zámek (Hohes Schloss Füssen) se státní galerií, dřívější benediktýnský klášter Sv. Manga (dnešní barokní klášter byl zřízen mezi lety 1697 a 1726), Hudební divadlo Füssen na jezeru Forggensee s pohledem na zámek Neuschwanstein, kostel Frauenkirche nebo špitální kostel Sv. Ducha. Hned za horním zámkem se nachází městský park Baumgarten s "vodním hradem" z 19. století. Z kopce Kalvarienbergu je úžasný výhled na město, královské zámky a údolí řeky Lech.

Kolem Füssenu se nachází více než deset jezer. Jezero Hopfensee se svou promenádou a udržovanou pláží je jedno z nejteplejších jezer na koupání v předhůří Alp. Jezero Weißensee se svou pláží s koupacím ostrovem a hřištěm pro děti je také oblíbeným jezerem ke koupání. Přírodní koupaliště Mittersee a Obersee v Bad Faulenbachu slouží od padesátých let minulého století jako cíle letního osvěžení. Jezero Alatsee, další oblíbené jezero ke koupání, je schované na konci údolí potoka Faulenbach. Při koupání v jezeře Alpsee si můžete prohlížet zámek Neuschwanstein. Krásná přírodní koupaliště se nacházejí rovněž na jezerech Schwansee a Bannwaldsee.

Ve Füssenu lze prožít také pěknou dovolenou při turistice a jízdě na kole. Cílů je mnoho: jezera v předhůří Alp, zámky jako Neuschwanstein a Hohenschwangau, hory s horskými chatami a lanovkami, řeka Lech atd.

Domovská stránka - Web: