PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Großer Alpsee

Großer Alpsee

Großer Alpsee (Velké alpské jezero) je největší přírodní jezero v Allgäu. Leží ve švábském kraji Horní Allgäu v Bavorsku, západně od města Immenstadt im Allgäu, v nadmořské výšce cca 724 m. Jezero je asi 3,3 km dlouhé, skoro 1 km široké a až 22 m hluboké. Obvod jezera měří 8,1 km a vodní plocha zaujímá asi 2,4 km. Břeh tvoří písek, štěrk, kameny, svahy a louky.

Jezero a především plážová promenáda v Bühlu jsou celoročním výletním cílem. Vedle výborných sportovních možností jako rybolov, plachtění, surfování kiting a veslování nabízí Velké alpské jezero také skvělé možnosti koupání kolem jezera. Nejkrásnější místa ke koupání se nacházejí na východním břehu od plážové promenády k plovárně Hauser a také přímo na B 308 (Deutsche Queralpenstraße). Oblíbené jsou také molo a koupací ostrůvky nebo opalovací louka mezi kempinkem a stanicí pobřežní hlídky.

V chránění krajinné oblasti mezi Immenstadtem a jezerem Großer Alpsee leží jezero Kleiner Alpsee (Malé alpské jezero). Také zde jsou dobré podmínky pro vodní sporty a najdeme tu i vyhřívaný bazén.