PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Immenstadt im Allgäu

Immenstadt im Allgäu

Immenstadt im Allgäu je město s asi 14000 obyvateli ve švábském kraji Oberallgäu v jihozápadním Bavorsku mezi Kemptnem na severu a Sonthofenem na jihovýchodě. Město se rozkládá na východním břehu jezera Große Alpsee (Velké Alpské jezero). První doložená zmínka o obci pochází z roku 1275.

Mezi pamětihodnosti města patří náměstí Marienplatz s někdejším městským zámkem z roku 1550, radnice postavená v roce 1640 jako panský dům, knížecí úřední dům z let 1646 - 1648, náměstí Kirchplatz s farním kostelem sv. Mikuláše poprvé zmíněného v roce 1275, klášterní zahrada v komplexu někdejšího kapucínského kláštera sv. Josefa a budova muzea Hofmühle s městským archivem a muzeem dějin města.

Oblíbenými výletními cíli v okolí města jsou zřícenina hradu Laubenbergerstein asi 1 km severně od Immenstadt im Allgäu v místní části Stein a zříceniny hradů Hugofel a Rothenfel - pouze 170 metrů navzájem vzdálené hrady na strmém výběžku mezi Immenstadtem a jezerem Alpsee.

Jezero Großer Alpsee (Velké alpské jezero) je se svou plochou 247 ha největším přírodním jezerem v Allgäu. Jezero nabízí nejlepší možnosti pro plavání, kiting, plachtění a surfování. Jezero Kleiner Alpsee (Malé alpské jezero) leží v chránění krajinné oblasti mezi Immenstadtem a jezerem Großer Alpsee. Také zde jsou dobré podmínky pro vodní sporty a najdeme tu i vyhřívaný bazén.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Immenstadt im Allgäu. Web: www.offtrack.cz/cs