PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Kochel am See
Kochel am See je obec s asi 4000 obyvateli v hornobavorském kraji Bad Tölz-Wolfratshausen ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 605 m, přibližně 60 km jižně od Mnichova, na jezeře Kochelsee a u jezera Walchensee. První známé osídlení v prostoru Kochelu pochází z doby urnových polí a je datováno kolem roku 1200 př. n. l.

V Kochel am See a jeho okolí se nachází mnoho pozoruhodností. Muzeum Franze Marce představuje mistrovská díla tohoto expresionistického malíře ve spojení s uměleckými díly jeho současníků a dalších významných umělců 20. století. Zámek Aspenstein (Aspensteinschlössl) byl původně postaven z nařízení kláštera Benediktýnů, dnes je domovem Akademie Georg-von-Vollmar. Elektrárna na Walchensee je průmyslovou památkou a produkuje i nadále proud. V Urfeldu am Walchensee se nachází Muzeum Walchensee, které představuje umění, kulturu a historii z oblastí Kochelsee, Walchensee, Jachenau a Herzogstandu.

Na severním okraji Alp kolem jezera Kochelsee je oblast sportovního lezení "Klettergebiet Kochel". Vápencová oblast disponuje s více než 500 trasami na více jak 30 stěnách. Jednotlivé úseky jsou mezi 8 a 55 metry vysoké.

Přímo v Kochel am See se nachází "Kristall trimini" s překrásným výhledem na jezero Kochelsee a uprostřed panorama Bavorských Alp, s mnoha vodními atrakcemi pro děti a dospělé, saunami, wellnessem a restaurací s café a nádhernou vyhlídkovou terasou.

Ideální podmínky pro klimatické putování nabízí „Heilklimapark Tölzer Land" se svou přes 340 kilometrů dlouhou sítí cest. Spojuje Kochel am See, Bad Heilbrunn, Bad Tölz, Wackersberg a Lenggries.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kochel am See. Web: www.offtrack.cz/cs