PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Miesbach
Miesbach je krajské město (cca 11000 obyvatel) stejnojmenného kraje v Horním Bavorsku ve spolkové zemi Bavorsko. Město leží v nadmořské výšce 697 m, přímo na okraji Bavorských Alp, 45 km jihovýchodně od Mnichova. První zmínka o Miesbachu pochází z roku 1114 v listině biskupa Heinricha I. von Freising a opata Aribia von Tegernsee.

Za pozornost v Miesbachu stojí celé historické staré město s náměstími Stadtplatz, Marienplatz a Marktplatz s četnými stavebními památkami. Nejdůležitější církevní stavbou je katolický městský farní kostel Nanebevzetí Panny Marie znovupostavený v letech 1783 až 1786 po požáru města ve stylu raného klasicismu. Nad starým městem se vypínají jednoduchý zámek z roku 1611 (dnes pozemkový úřad) a katolický kostel sv. Franziska.

V okolí Miesbachu je rozsáhlá síť turistických cest a cyklostezek, trasy nevedou pouze k místům s bohatou historií, ale nabízejí i krásné výhledy. Přímo v Miesbachu je vyhřívané koupaliště se saunou, otevřené od půlky května do začátku září. V multifunkčním kulturním centru Waitzinger Keller najdete mimo jiné i půjčovnu elektrických jízdních kol.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Miesbach. Web: www.offtrack.cz/cs