PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Murnau am Staffelsee

Murnau am Staffelsee

Murnau am Staffelsee je obec s asi 11500 obyvateli v hornobavorském kraji Garmisch-Partenkirchen ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 688 m, v podhůří Bavorských Alp, asi 70 km jižně od Mnichova.

Přímo se západním okrajem obce hraničí jezero Staffelsee. Na jihu navazuje rašeliniště Murnauer Moos, jedno z největších rašelinišť v Německu. Krajina kolem Murnau byla osídlena už v době před naším letopočtem, obec byla poprvé písemně doložena kolem roku 1150.

K pozoruhodnostem v Murnau patří památkově chráněné Horní a Dolní náměstí s Mariánským sloupem, farní kostel Sv. Mikuláše, zámek Murnau se zámeckým muzeem, dům Münter-Haus (také Russenhaus), kostel Ramsachkircherl na okraji rašeliniště Murnauer Moos a vily, chalupy a škola postavené Emanuelem von Seidl.

K letním aktivitám v Murnau patří koupání, plavání, surfování a jízda na člunu na jezeře Staffelsee. V okolí jsou 120 km vyznačených turistických okruhů a 220 km cyklotras, některé vedou přes rašeliniště Murnauer Moos.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Murnau am Staffelsee. Web: www.offtrack.cz/cs