PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Přírodní park Nagelfluhkette

Přírodní park Nagelfluhkette

Přírodní park Nagelfluhkette (401 km2) je prvním hranice překračujícím přírodním parkem mezi Německem (švábský kraj Horní Allgäu na jihozápadě Bavorska) a Rakouskem (Vorarlbersko). Přírodní park Nagelfuhkette byl schválen 1. ledna 2008 bavorským ministerstvem životního prostředí. Zabírá 247 km2 v Horním Allgäu a 163 km2 v hraničícím Bregenzkém lese (Bregenzer Wald). Nejznámějším vrcholem je Hochgrat u Oberstaufenu (1834 m).

Přírodní park Nagelfluhkette pojímá na relativně malé ploše velký počet rozdílných biotopů a k tomu speciálně přizpůsobených rostlinných a živočišných druhů.

V přírodním parku najdete geotopy jako potok Steigbachtobel nebo největší přírodní jezero v Allgäu - Velké alpské jezero (Großer Alpsee). Vedle výborných možností pro sport nabízí také skvělé možnosti koupání kolem jezera.

Zajímavé jsou vodopády kolem Oberstaufenu. Nejznámější vodopád je Bucheneggský vodopád (Buchenegger Wasserfall), mezi Steibisem a Bucheneggem. Pěší výlety po horské hřebenové cestě patří díky skvělému výhledu k nejoblíbenějším v Horním Allgäu.

Domovská stránka - Web: