PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Oberstaufen
Oberstaufen je obec a klimatické lázně s více než 7000 obyvateli ve švábském kraji Oberallgäu ve spolkové zemi Bavorsko. Oberstaufen je také oblíbené středisko zimních sportů a cíl letní dovolené. Místo je poprvé zmiňováno v dokladu kláštera St. Gallen z 20. prosince 868.

K pamětihodnostem v Oberstaufenu a jeho okolí patří katolický farní kostel Sv. Petra a Pavla, gotická kaple Sv. Bartoloměje v Zellu u Oberstaufenu z roku 1440, Národní muzeum „Beim Strumpfar“, Selské muzeum „S‘Huimatle“ a sýrárna.

Ke sportovnímu vyžití v létě slouží v Oberstaufenu a jeho místních částech Aquapark „Aquaria“, koupaliště v místní části Thalkirchdorf, 12 tenisových hřišť a dvě golfová hřiště s 18 a 27 jamkami.

Dvousedačková lanovka Hündle-Doppelsesselbahn vede do nadmořské výšky cca 1100 metrů. Pět minut chůze od horní stanice leží Obere Hündle-Alpe, kde lze shlédnout výrobu sýrů. Je zde také cca 850 m dlouhá letní sáňkařská dráha a hřiště na minigolf.

Z místní části Steibis je za 18 minut kabinovou lanovkou Hochgratbahn dosažitelná horní stanice na Hochgratu (1834 m) - nejvyšší vrchol v západním Allgäu.

Lanovka Imbergbahn vede přímo na vrchol Imbergkamm, kde je možnost pěších túr.

Domovská stránka - Web: