PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Oblast St. Moritz

Oblast St. Moritz

Region St. Moritz (1856 m.n.m.) se nachází na jižní straně alp v Kantonu Graubünden a dělí se do dvou oblastí Unterengadin a Oberangadin. V Oberangadinu leží nejvyšší vrcholky východních Alp, z nichž nejvyšším je Piz Bernina - 4049 m.n.m.
Díky své blízké poloze k Itálii a převážně německy mluvícímu obyvatelstvu se stal tento region multikulturním místem, které je hojně vyhledáváno cizinci. V St. Moritz se pyšní polovina hotelů čtyřmi až pěti hvězdičkami i to je důvod, proč je pobyt v této oblasti považován za luxusní a exkluzivní. Region se těší své oblíbenosti převážně u klientely hledající luxus. St. Moritz je i místem, kde se zrodil alpský zimní turismus a v minulosti se tu konaly dvě zimní olympiády (1928, 1948).

Lyžařské středisko v St. Moritz čítá dohromady 350 km sjezdových tratí, na které vás vyveze více jak 50 lanovek. Mezi tři největší lyžařská centra patří Corviglia, Corvatsch a Diavolezza, na opačné straně Diavolezzi se nachází středisko Bernina-Lagalp. Na snowboardisty čeká příjemné překvapení ve formě mnoha vhodných míst pro freeride a poměrně hodně snowparků. Mezi Corviglia a Marguns se nachází nejvybavenější snowpark této oblasti s quarterpipe, tably, slidy, raily, jumpy a funboxem.
Kromě lyžování středisko nabízí zimní jezdectví, winter-walking, bobování, sáňkování, tennis, racquetball a všudypřítomné krámky lákají k nakupování luxusního zboží.

Corviglia
Tento ski areál se nachází na severu přímo nad městem. Doprava je k němu zajištěna lanovkou ze St. Moritz Bad. Nejvyšší vrchol je Piz Nair ( 3057 m), jehož sjezdovka nabízí boule. Do tohoto střediska spadá Munt da San Murezzan a Corviglia. Nalézají se zde červeně a modře značené sjezdovky. Společný terén se rozděluje na stranách do dalších sjezdovek, Grischa a Las Trais Fluors.

Corvatsch
Corvatsch je druhá největší lyžařská oblast v St. Moritz, je dostupná lanovkou ze Surlej na druhý konec jezera Silvaplana. Západní svah Corvatsche uvítají náročnější lyžaři, pro které je zde několik černě značených tratí, další taková trať vedoucí částečně lesem je na východní straně Giand’Alva.

Diavolezza
Zde naleznete jen tři klasické vleky a jeden pro začátečníky. Z Bernina-Diavolezza se můžete lanovkou dostat do výše položených míst, která jsou vhodná pro freeride.

Bernina-Lagalp
Bernina-Lagalp se nachází na druhé straně údolí a je spojena s Bernina-Diavolezza bezplatnou autobusovou dopravou.

Apres-Ski
Všechny restaurace a bary na horách jsou otevřeny do čtvrté hodiny odpolední. Ve městě jsou bary a čajovny.

Oblast St. Moritz - střediska:   St. Moritz
Nejvyšší bod střediska 4.049 m
Nejnižší bod střediska 1.730 m
Celkový počet sjezdovek 350 km
Zelené/modré sjezdovky 70 km
Červené sjezdovky 245 km
Černé sjezdovky 35 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast St. Moritz. Web: www.offtrack.cz/cs