PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Penzberg
Penzberg je město s asi 16000 obyvateli v hornobavorském kraji Weilheim-Schongau ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 596 m, kolem 50 km jižně od Mnichova. Město vzniklo na základě těžby černého uhlí. Penzberg byl poprvé písemně doložen v roce 1275.

K pozoruhodnostem v Penzbergu patří stavební památky pod ochranou, jako např. kostel Christkönigs-Kirche, budova pošty nebo dřívější policejní stanice. Městem vede naučná historická stezka s 30 informačními tabulemi (informace o zmizelých budovách nebo o dřívější funkci přestavěných budov). U Gut Hub se nachází "Stezka pro bosé nohy", pěší trasa, 1,2 km cesty lesem a loukou se zážitkovými zastávkami.

Kolem Penzbergu vedou turistické trasy a cyklostezky, přímo ve městě je plavecký bazén Wellenbad se saunou a městské koupaliště v rybníku Eizenberger Weiher. Nad Penzbergem leží Volnočasové a rekreační centrum Berghalde (halda) se dvěma hřišti na plážový volejbal, jedním hřištěm na Streethockey, dětskými hřišti, místem na grilování atd.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Penzberg. Web: www.offtrack.cz/cs