PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Prien am Chiemsee

Prien am Chiemsee

Prien am Chiemsee je obec s asi 10000 obyvateli v hornobavorském kraji Rosenheim ve spolkové zemi Bavorsko. Tyto vzdušné a Kneippovy lázně leží přímo u jezera Chiemsee, v nadmořské výšce 533 m. Prien byl založen kolem roku 1158 jako správní místo hrabat z Falkensteina.

K pozoruhodnostem v Prienu am Chiemsee patří například kostel sv. Jakuba - nejvýznamnější historická stavební památka nacházející se v místní části Urschalling s freskami ze 14. století, železnice Chiemsee-Bahn - úzkokolejka (od roku 1887) mezi dnešním nádražím a přístavem na jezeře Chiemsee o délce 1,8 km a již zmíněný přístav Chiemsee-schifffahrt - hlavní přístav na jezeře Chiemsee s nejznámější lodí, parníkem s lopatkovým kolem, Ludwig Fessler z roku 1926.

V letních měsících se dá v Prienu věnovat vodním sportům jako plachtění a surfování, jízdě na kole, turistice, jízdě na inline nebo nordic walkingu. Plavat a koupat se dá nejen v jezeře Chiemsee, ale také v Aquaparku Prienavera se světem saun přímo na břehu jezera Chiemsee s výhledem na zámek Herrenchiemsee.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Prien am Chiemsee. Web: www.offtrack.cz/cs