PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Rettenberg
Rettenberg je obec s asi 4200 obyvateli ve švábském kraji Oberallgäu ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 807 m na úpatí hory Grünten (1738 m). Rettenberg bylo sídlem pánů z Rettenbergu - od začátku 12. století do smrti Heinricha z Rettenbergu kolem roku 1350 jedna z nejvlivnějších rodin v Oberallgäu.

Rettenberg je označován jako pivovarská vesnice, v obci jsou dva tradiční pivovary.

K pamětihodnostem v Rettenbergu patří volně přístupná ruina hradu Rettenberg a kostely a kaple. Vždy při úplňku se koná v obci úplňková slavnost pivovaru Zötler (Vollmondfest der Brauerei Zötler).

V letních měsících se zde dá provozovat turistika, jízda na silničních nebo horských kolech, vodní sporty nebo Nordic Walking. Z Rettenbergu vedou turistické trasy, horské túry, trasy pro silniční a horská kola a trasy pro Nordic Walking různých obtížností.

Lanovka na Grünten (Grüntenseilbahn) jezdí v letní sezóně každý čtvrtek na vrchol stejnojmenné hory tyčící se nad obcí. Údolní stanice je v Altachu, jízda trvá asi 10 minut. Jelikož má lanovka v den provozu kapacitu pouze 200 osob, je nutné rezervovat si místo (vždy od pondělí do středy na úřadě v Rettenbergu nebo ve čtvrtek přímo na údolní stanici).

V okolí Rettenbergu se nacházejí přírodní a horská jezera a koupaliště jako koupaliště Rettenberg (Familienbad Rettenberg), lázeňský park (Kurpark), přírodní koupaliště Naturbad und Familien-Vital-Park v místní části Burgberg, ostrovní jezero Inselsee Allgäu u Blaichachu, jezero Rottach (Rottachsee), jezero Grünten (Grüntensee) u Wertachu a Velké a Malé Alpské jezero (Großer und Kleiner Alpsee) u Immenstadtu.

Domovská stránka - Web: