PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Rottach-Egern
Rottach-Egern je obec s asi 5600 obyvateli v hornobavorském kraji Miesbach ve spolkové zemi Bavorsko. Leží v nadmořské výšce 736 m, na jižním břehu jezera Tegernsee a patří k nejbohatším obcím v Německu. Rottach-Egern, rybářská a zemědělská vesnice, byla poprvé zmíněna opatem Eberhardtem von Tegernsee po roce 748.

K pozoruhodnostem v Rottach-Egernu patří muzeum kočárů a saní s výstavní plochou 700 m2, kostel sv. Laurentia v místní části Egern poprvé zmíněného v roce 1111, evangelicko-luteránský kostel postavený v letech 1953-1955 a lázeňský park přímo na břehu jezera Tegernsee.

V Rottach-Egernu a jeho okolí se nachází četné možnosti využití volného času. Přímo v obci lze navštívit vyhřívané koupaliště u jezera (See- und Warmbad) s mnoha vodními atrakcemi.

Místo se stalo známým díky 1723 m vysoké hoře Wallberg s lanovkou Wallbergbahn (horní stanice se nachází ve výšce 1620 m), centrem pro paragliding. Horní stanice lanovky je rovněž ideální výchozím bodem pro pěší výlety.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Rottach-Egern. Web: www.offtrack.cz/cs