Server Alpské.cz » Alpy - Německo » Oblast Schliersee / Spitzingsee

Oblast Schliersee / Spitzingsee

Oblast Schliersee a Spitzingsee je jednou z mezinárodně oblíbených destinací pro zimní dovolenou v Bavorských Alpách. 25 km upravovaných sjezdovek jistě potěší každého lyžaře i snowboardistu. Spitzingsee je propojeno se ski areálem Taubenstein a dohromady nabízí zejména eldorádo pro snowboardisty, kteří se tu mohou vyřádit ve snowparku Burton. Sportovní nadšence lákají i svahy pokryté prašanem na Rosskopfu, kde mohou provozovat freeride.

Apres-Ski
Nabídka sportovního vyžití je bohatá. Na zamrzlém jezeře Spitzingsee, které se nachází v nadmořské výšce 1100 m, můžete kromě hraní hokeje, bruslení a hrát také metanou. Vyznavači zimní turistiky jistě ocení bohatou síť značených cest. Schliersee je v okolí také proslulé svou pohostinností a kulinářskými specialitami, za kterými můžete vyrazit do místních restaurací, k příjemnému posezení zase lákají kavárny a bary.

Běžecké lyžování
Okolím vede 30 km upravovaných běžeckých stop. Pouhých 5 minut pěší chůze vám zabere, než se dostanete k nejbližší trati „Hotel-Loipe“ (3 km/lehká) a z příjezdové cesty do města se snadno dostanete na trasu „Neuhaus - Geitau“ (8km/lehká). Také se můžete vydat na místní okruhy „Loipe Valepp“ (5km/těžká) a „Loipe Heimats'au“ (2 km/lehká).

Nejvyšší bod střediska 2.224 m
Nejnižší bod střediska 828 m
Počet vleků 16
Počet kotvových vleků 13
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 25 km
Zelené/modré sjezdovky 10 km
Červené sjezdovky 10 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: