PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Schliersee
Jezero Schliersee leží v nadmořské výšce 777 m, v Bavorských Alpách, v Horním Bavorsku v Německu, asi 50 kilometrů jihovýchodně od Mnichova, blízko hranic s Rakouskem. Má plochu 2,22 km2, je 2,5 km dlouhé, až 1,25 km široké a jeho maximální hloubka činí 40,5 metru. Uprostřed jezera se nachází ostrov Wörth s restaurací a na severozápadní straně je poloostrov Freudenberg.

Na břehu jezera Schliersee leží stejnojmenná obec Schliersee a Fischhausen.

V letních měsících od května do září jezdí na jezeře dvakrát denně linková loď a od 11 do 17 hodin se konají 45 minutové okružní plavby. Kolem Schliersee vede nově naučná stezka "Baumerlebnisweg" po trase oblíbené turistické trasy a cyklostezky. Stezka je přístupná celoročně, začíná v kempinku Lido na jihozápadním břehu jezera a projít ji zabere asi 2 hodiny.

Kromě plavání a koupání se dá věnovat v jezeře a jeho okolí potápění, plachtění, turistice, jízdě na kole, nordic walkingu a bladingu, skalnímu lezení nebo tenisu a golfu.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Schliersee. Web: www.offtrack.cz/cs