PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Sylvensteinspeicher

Sylvensteinspeicher

Sylvensteinspeicher (také Sylvensteinstausee nebo Sylvensteinsee) je přehradní nádrž v pohoří Karwendel, v nadmořské výšce asi 750 m. Leží na řece Isar, jižně od města Lenggries, na silnici z Bad Tölz k jezero Achensee, v hornobavorském kraji Bad Tölz-Wolfratshausen ve spolkové zemi Bavorsko.

Přehradní nádrž byla postavena v letech 1954 až 1959 k ochraně proti záplavám v údolí Isaru. K získávání energie slouží dvě vodní elektrárny u hráze. Hráz přehrady je vysoká 44 m a 180 m dlouhá, celé přehradní jezero je pak 7 km dlouhé, až 2 km široké a má plochu 6,6, km2.

Sylvensteinspeicher je oblíbeným výletním cílem pro mnoho dovolenkářů v období letní dovolené. Využívají oblast kolem nádrže k turistice a jízdě na kole. Cyklotrasa údolím Isaru (Isartalradweg) vede přímo vzhůru k přehradní nádrži. Na jižní straně nádrže vede dálková cyklotrasa Bavaria Tyrolensis, která spojuje Bavorsko a Tyrolsko. Příznivci horských kol jezdí přes most vedoucí nad nádrží a z vesnice Fall dolů do údolí Bächental. Když je v létě vedro, slouží nádrž ke koupání a plavání.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Sylvensteinspeicher. Web: www.offtrack.cz/cs