PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Thunské jezero / Thunersee

Thunské jezero / Thunersee

Thunské jezero (německy Thunersee) je alpské jezero v Bernské vysočině (Berner Oberland - výše položené části kantonu Bern) na severním okraji Alp ve Švýcarsku. Leží v nadmořské výšce 558 m, má plochu 47,69 km2, je 17,5 km dlouhé, až 3,5 km široké a jeho maximální hloubka dosahuje 217 metrů.

Thunské jezero je největší jezero ve Švýcarsku, které leží celé v jednom kantonu. Na březích Thunského jezera se nacházejí města Thun, Spiez a Interlaken.

Od roku 2011 se kolem Thunského jezera buduje 56 kilometrů dlouhá panoramatická stezka, s několika dlouhými visutými mosty. Kolem jezera se nacházejí četná koupaliště s plážemi.

Krytý bazén Panorama Hallenbad Beatenberg nabízí kromě koupání ve vyhřívaném bazénu jedinečný pohled na Bernské Alpy s horami Eiger, Mönch a Jungfrau.

K dalším letním aktivitám na Thunském jezeře a v jeho okolí patří různé vodní sporty, turistika, nordic walking, jízda na kole, bungy jumping, horolezectví, jízda na koni, paragliding atd.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Thunské jezero / Thunersee. Web: www.offtrack.cz/cs