PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Německo » Užitečné informace

Užitečné informace

Německé Alpy jsou velmi často opomíjeny, i přes to, že mohou nabídnout příjemnou rodinnou dovolenou za velmi přívětivé ceny, a pro náročnější sportovce proslulá střediska Garmisch-Partenkirchen a Zugspitze. Zimní středisko Oberstdorf nabízí mimo lyžování také lázně. Berchtesgaden je bezesporu nejlepší oblastí pro běžecké lyžování s nejdelšími s nejčetnějšími tratěmi v Německu. Sportovní vyžití je mimo sjezdovky velmi pestré, provozovat můžete: snowboarding, curling, túry na lyžích/ sněžnicích, projížďky na saních taženými koňmi, sáňkování atd. Pokud si chcete naplno užít sáňkování, neměli byste si nechat ujít 4 km dlouhou dráhu v Obersalzbergu. V německých ski areálech se děti mohou učit své první kroky na lyžích v příjemných školičkách, kde na ně čeká zábava pod dohledem zkušených instruktorů.

Gastronomie
Německá gastronomie je velmi různorodá, díky čemuž si v každé spolkové zemi můžete vychutnat místní speciality. Prolínají se zde také vlivy Francouzské a Italské kuchyně. Jedno je však jednotné, Němci si potrpí na maso a uzeniny. Během svého pobytu v Německu si můžete pochutnat na knedlících, „eintopfu“ a klobásách připravených na mnoho způsobů. Za okusení stojí místní moky, mezi nimiž kraluje pivo (Weizenbier, Altbier). Specialitou je také míchání piva s limonádou (Alsterwasser, Radler). Určitě byste neměli vynechat ochutnávku německých vín z oblastí Rhein a Mosel. Velmi oblíbenými zákusky jsou dorty a koláče s ovocem a tvarohem.

Kultura
Německá kultura byla vždy považována za velmi hodnotnou, zasáhla všechna odvětví umění a silně se podílela na evropském vývoji. Návštěvníci mohou v Německu obdivovat více než 30 památek UNESCO a přes 6000 muzeí, včetně zámků a hradů, z nichž se nejvíce nachází ve Středním Porýní. Nejznámějším zámkem je bezesporu pohádkový Neuschwanstein ležící v malebné krajině Bavorska. Německo se proslavilo také pořádáním každoročního knižního veletrhu ve Frankfurtu a filmového festivalu "Berlinale". Milovníci výtvarného umění by měli zavítat zejména do Norimberského národního muzea, kde na ně čekají např. expozice: textilie, šperků, malby na skle, uměleckých řemesel, designu, historického nábytku, hudebních nástrojů, hraček, zbraní, předmětů denní potřeby a literatury a lingvistiky.

Každoročně se v mnoha městech pořádají také nejrůznější trhy a slavnosti. Mezi nejvíce lákavé patří adventní čas a vánoční trhy, v ulicích se nachází bohatá výzdoba se stánky v nichž nechybí "Glühwein" ani tradiční klobásy spolu s výrobky ze dřeva a textilií. Ve velkých městech snadno naleznete ulice s luxusními obchody a velké nákupní galerie.

Důležitá telefonní čísla:
Hasiči, záchranná služba, lékařská pohotovost 112
Policie 110
Velvyslanectví: +49 30/226380

Nejvyšší povolená rychlost:
Ve městě: 50 km/h
Mimo město: 100 km/h
Doporučená rychlost na dálnici: 130 km/h
Při zhoršené viditelnosti na 50m pak 50 km/hHome Alpy - Německo