PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Oblast Garmisch-Partenkirchen

Oblast Garmisch-Partenkirchen


Aktuálně: sníh v údolí 15 cm, sníh na vrchu 45 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 14 z 18
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Garmisch-Partenkirchen se nachází v Bavorsku v Ammergauerských Alpách. Tvoří ho 4 celky: Hausberg, Kreuzeck, Alpspitze a Zugspitze. Proslavil se zejména jako místo konání Olympiády, moderními skokanskými můstky a pro svá lázeňská zařízení. Nadšení lyžaři a snowboardisté tu naleznou přes 60 km sjezdovek, výborné sněhové podmínky od listopadu do května a skvěle upravené sjezdovky od lehkých po náročné. U stanice lanovky Hausbergbahn se nachází dětský park se spoustou atrakcí a kouzelným kobercem. Zkušení lyžaři si mohou vyzkoušet olympijskou trať tzv. Kandahar-Runde.

Apres-Ski
V městečku naleznete spoustu příjemných barů, hospůdek, klubů, cocktail barů a diskoték, které zaručí, že se po večerech nebudete nudit. Poměrně bohatá je i nabídka obchodů. Kdo by chtěl užívat více sportu, může se vydat na túry na lyžích/ sněžnicích do okolí a na vlastní nebezpečí i na přilehlé vrcholky. Můžete si také užít více než 6 km sáňkařských drah, jít si zabruslit, nebo zahrát curling.

Běžecké lyžování
Okolím vede 28 km upravovaných tras na něž je vstup zdarma. Dostanete se k nim snadno pěšky, nebo skibusem. Také si tu můžete pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet biatlon.

Nejvyšší bod střediska 2.830 m
Nejnižší bod střediska 720 m
Počet vleků 31
Počet kotvových vleků 18
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 8
Celkový počet sjezdovek 65 km
Zelené/modré sjezdovky 10 km
Červené sjezdovky 46 km
Černé sjezdovky 9 km

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs