Server Alpské.cz » Alpy - Německo » Oblast Garmisch-Partenkirchen

Oblast Garmisch-Partenkirchen - turistické informace

Garmisch-Partenkirchen (asi 26000 obyvatel) je marka a současně hlavní krajské místo zemského kraje Garmisch-Partenkirchen ve spolkové zemi Bavorsko. Není to město, ale jedna z 13 takzvaných výkonných kraji náležejících obcí v Bavorsku. Garmisch-Partenkirchen jsou také vzdušné lázně. Leží v nadmořské výšce 708 m, uprostřed dlouhé kotliny, mezi pohořími Ammergebirge na severozápadě, Estergebirge na východě a Wettersteingebirge (s nejvyšší horou Německa, Zugspitze - 2962 m) na jihu. Původní farní vesnice Partenkirchen ležela východně a Garmisch západně od řeky Partnach.

V Garmisch-Partenkirchenu a jeho okolí je mnoho zajímavých míst, která stojí za zhlédnutí. K oblíbeným přírodním cílům patří hora Zugspitze, hora Alpspitze s AlpspiX (vyhlídková plošina z oceli v nadmořské výšce asi 2080 m, na Osterfelderkopfu na úpatí Alpspitze, asi 50 metrů nad horní stanicí lanovky na Alpspitze), rokle Partnachklamm (přírodní památka, 702 m dlouhá a přes 80 m hluboká rokle v údolí Reintal) nebo jezero Rießersee (785 m n. m., kolem jezera vede okružní cesta).

Mezi historické památky patří centra Garmische a Partenkirchenu, zřícenina hradu Werdenfels (volně přístupná zřícenina s pěkným výhledem na Garmisch-Partenkirchen a masív Wettersteinu) nebo Königshaus (na hoře Schachen v nadmořské výšce 1866 m, pro turisty přístupný pouze pěšky).

Zajímavá je ještě historická bobová dráha (legendární olympijská bobová dráha u jezera Rießersee platila za jednu z nejnebezpečnějších tratí) a olympijský skokanský můstek (už v roce 1923 vznikl první můstek na hoře Gudiberg).

Garmisch-Partenkirchen a okolí nabízí mnoho možností pro sportovní a rekreační vyžití v letním období jako turistika, horolezectví, nordic walking a joging, jízda na kole, paragliding, vodní sporty, geocaching nebo golf.

Domovská stránka - Web: