PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Achensee
Jezero Achensee se nachází severně od Jenbachu v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Leží v nadmořské výšce 929 m a tvoří spolu s údolím Achental hranici mezi pohořím Karwendelgebirge na západě a Brandenberskými Alpami na východě. Se svou plochou 6,8 km2, délkou 8,4 km, šířkou až 1 km a maximální hloubkou 133 m je Achensee největším tyrolským jezerem.

Achensee má prvotřídní kvalitu vody při viditelnosti až deset metrů pod hladinou a průměrnou teplotou vody v létě od 18 do 20 stupňů Celsia.

Na jezeře Achensee čekají na sportovce všeho druhu perfektní povětrnostní podmínky, především na příznivce plachtění a surfování. K tomu je ještě Achensee ráj pro potápěče. Na břehu se nachází pět pláží. Na své si přijdou i příznivci raftingu, canyoningu a plavání v divoké vodě kolem jezera.
Protože leží Achensee v chráněné krajinné oblasti, nejsou zde dovoleny žádné palivem poháněné motorové čluny. Kolem jezera vede 23,2 km dlouhá okružní stezka.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Achensee. Web: www.offtrack.cz/cs