PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Alpe d'Huez / Vaujany

Alpe d'Huez / Vaujany

Středisko bylo založeno v roce 1936 a nachází se vysoko v Oisanských Alpách v 1869 metrech nad mořem. Alpe d'Huez je centrální střediskem Grandes Rousses. Spojuje tradiční horské vesnice Auris-en-Oisans, Villard Reculas, Oz-en-Oisans, Vaujany a La Garde. Na ploše 10000 ha se nachází 240 km propojených sjezdovek. Horní stanice Pic Blanc (3330 m.n.m.) v Alpe d'Huez nabízí úchvatný výhled na Alpy, včetně Mont Blanc, Mont Cervin, Meije. Alpe d'Huez je známé jako "L'Ile au Soleil" (Ostrov slunce), neboť většina svahů je situována na jižní stranu. Samotné Alpe d'Huez disponuje 240 km sjezdovek, 50 km běžkařských tratí, 30 km tratí pro pěší turistiku, snowparkem, 1 osvětlenou sjezdovkou pro noční lyžování, bobovou tratí a ledovou jeskyní ve výšce 2700 m.n.m. Zalyžovat si můžete i na dvou sjezdovkách, které byly schváleny FIS pro pořádání mezinárodních závodů. Snowboardisté bezpochyby ocení 2 snowparky a široké možnosti freeridu (doporučuje se vzít s sebou průvodce).

Apres-Ski
Najít v Alpe d'Huez dobrý bar nebo restauraci není žádný problém, většina z nich se soustřeďuje v hlavním městě, Quartier des Jeux. Smithy‘s Tavern nebízí pestrou nabídku jídla hlavně pro vegetariány, Sports Bar nabízí spoustu zábavy za přítomnosti DJ, O'Sharkeys je typická irská hospůdka, za doporučení stojí i Tiger Cafe, které kromě příznivých cen nabízí i bazén. Za noční zábavou lze vyrazit do klubů, nejoblíbenějšími jsou bezesporu Igloo club, Yeti bar, Tropicana club. K aktivnímu odpočinku lze využít kluziště a venkovní vyhřívaný bazén, které jsou pro držitele skipasu „Visalp“ zdarma. K dispozici je i kino, které vysílá francouzky dabované filmy s anglickými titulky.

Běžecké lyžování
Okolím Alpe d’Huez vede 50 km běžeckých tratí, které jsou zpoplatněné. Všechny tratě se nalézají v nadmořské výšce kolem 2000 m. ESF navíc v Les Bergers pořádá každé ráno pravidelné kurzy běžeckého lyžování, na které je nutné se předem přihlásit.

Oblast Isere - střediska:   Alpe d'Huez/Vaujany • Les 2 Alpes
Nejvyšší bod střediska 3.330 m
Nejnižší bod střediska 1.120 m
Nadm. výška obce 1.860 m
Počet vleků 85
Počet kotvových vleků 46
Počet sedačkových lanovek 24
Počet kabinkových lanovek 15
Celkový počet sjezdovek 240 km
Zelené/modré sjezdovky 100 km
Červené sjezdovky 74 km
Černé sjezdovky 66 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Alpe d'Huez / Vaujany. Web: www.offtrack.cz/cs