PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Francie

Alpy - Francie

Alpy - Francie

Ubytování, lyžařská střediska, turistický průvodce, počasí, online-kamery, sněhové zpravodajství a další užitečné informace

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka
Lyžařská střediska Turistický průvodce Aktuální počasí, Online kamery Sněhové zpravodajství Užitečné informace

Francouzské Alpy je pomyslný horský systém zahrnující do sebe všechna pohoří Alp ležící na území této země.


Typické pro francouzské Alpy nejsou jen vysoké zaledněné hory či obrovské skalní hroty, soutěsky či rozeklané hřebeny, ale také velké množství horských jezer a ples, alpské louky a pestrá příroda.

Francouzské Alpy jsou pro nás vzdálenější, ale nabízejí ty nejlépe propojená lyžařská střediska. Široké sjezdovky, vysoká poloha, délka sjezdovek, rozsáhlost středisek, snowboardové parky, raily, slunné počasí a v neposlední řadě výborná kuchyně – to všechno jsou důvody proč navštívit právě Savojské Alpy. Francouzké Alpy nabízejí celoroční lyžování na ledovci. Jedním z nejznámějších celoročně otevřených středisek je Tignes, které se nachází na ledovci Le Grande Motte a nabízí 20km sjezdovek. Další francouzské ledovce naleznete ve střediscích Les Trois Vallées (ledovec Mont de Peclet), L'Alpe d'Huez (ledovec Sarenne) a Les Deux Alpes (ledovec Mont de Lans).

Francouzské Alpy mají návštěvníkům co nabídnout i v létě a jsou ideálním místem pro vysokohorskou turistiku, cyklistiku a vodní sporty.

Ubytování ve Francouzských Alpách je většinou v hotelu nebo horské chatě přímo u sjezdovek. Je také možné využít četných kempů.

Server Alpske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !