PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Francie » Užitečné informace

Užitečné informace

Když se řekne Francie, většině se vybaví Francouzská riviéra, Paříž, zámky na Loiře a Mont Blanc. Vyznavači zimních sportů jistě dodají lyžařská střediska - největší a nejvyšší v Evropě. Bezesporu nejvyhledávanějším jsou sjezdovky v údolí Trois Vallées, kde jich naleznete přes více než 600 km. Nejvyšší bod této lyžařské oblasti je položen v nadmořské výšce 3.230 m, což značí velmi dobré sněhové podmínky po celou sezónu, která je zde velmi dlouhá. Mezi další oblíbené oblasti patří Paradiski, Espace Killy a Isere. Zdatné lyžaře lákají do Francie také sjezdovky, na kterých s konaly Olympijské hry (Chamrousse, Tignes atd.)!

Francie nezapomíná ani na další sporty, např. Tignes je hlavním cílem snowboardistů. Právě ti nejlepší snowboardisti na světě si sem jezdí užít více než 2,5 km dlouhý snowpark. Spousta středisek nabízí jízdu na skútru, výlety na sněžnicích, bruslení, jízdu psím spřežením, paragliding a upravované běžecké tratě vedoucí okolím pro běžkaře.

Gastronomie
Francouzská kuchyně je ve světě vyhlášená a každý z regionů má své své speciality. Jedno je ale společné, Francie je zemí sýrů (Camembert, Roquefort, Brie ...) a vína (Champagne, Bordeaux, Bourgogne ...). Okusit zde můžete jak speciality z mořských plodů, nejrůznější omáčky, tak i různě upravenou zeleninu. Své místo zde má i bageta, kterou zde zakoupíte téměř kdekoliv - vždy čerstvou a křupavou.

Kultura
Francie je synonymem pro slovo umění a kultura. Divadla, kabarety a jiné zábavní podniky na vás čekají ve velkých městech na každém kroku. Sbírky umění sem lákají celoročně turisty, jejichž snem je spatřit mistrovská díla. Zámky, galerie, parky to vše tu můžete obdivovat, díky přístupu Francouzů ke kultuře. Jejich stanovisko je v tomto ohledu jasné: kulturní dědictví země musí být chráněno a rozvíjeno.

Během roku zde můžete narazit na nejrůznější hudební a filmové festivaly. Ti kteří touží po rušném světě velkoměsta jistě potěší vybrané nákupní třídy velkých měst. Na sportovce tu čekají rozmanité cyklotrasy, turistické cesty a v zimě oblíbená lyžařská střediska.

Turistické městské karty
Většina velkých měst či oblastí nabízí návštěvníkům speciální turistické karty, na které lze čerpat řadu výhod.
Více o jednotlivých kartách...

Důležitá telefonní čísla:
SAMU (Lékařská první pomoc): 15
Policie: 17
Hasiči: 18
Velvyslanectví České republiky: +33(0) 140 651 300


Nejvyšší povolená rychlost: 50 km/h ve městě, 90 km/h na silnici, 110 km/h na rychlostních komunikacích a 130 km/h na dálnici.

Ve Francii je zakázáno kouření v restauracích, nočních podnicích, kasinech a barech. Ve stavu opilosti je zakázáno se pohybovat (i pěšky) na veřejných cestách. Je také zakázáno vnášet alkoholické nápoje do všech zařízení určených k provozování fyzických a sportovních aktivit.Home Alpy - Francie