PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Francie » Turistické městské karty

Francie - Turistické městské karty

Většina velkých měst Francie ve kterých se nachází turisticky zajímavá místa, galerie či muzea nabízí turistům karty nazvané "Pass" nebo "Card" (př. French Riviera Pass). Tyto karty lze zakoupit na konkrétní počet hodin - obvykle 24, 48 nebo 72 hodin. V době platnosti karty je možné navštěvovat vybraná muzea/galerie buď zdarma, nebo se slevou vstupného. Velké množství karet nabízí také dopravu prostřednictvím MHD zdarma. Některé také nabízí slevy na další služby např. slevy ve vybraných obchodech či na vybrané služby.

Používání karty
Při koupi karty je vždy nutné se zeptat jak ji používat (některé se pípají při nástupu/výstupu z MHD apod.) a jak se karta aktivuje (obvykle při první návštěvě muzea či prvním vstupu do MHD). Některé karty nemají překryv = je na ně možno jezdit konkrétní počet hodin od aktivace, ale na vstupy do muzea platí od prvního vstupu daný počet hodin. Jiné karty mají překryv - platí konkrétní počet hodin od aktivace. Je důležité také počítat s tím, že karty jsou nepřenosné, platí vždy pro konkrétní osobu.

Jak kartu zakoupit
Některé lze koupit na místě ve vybraných prodejních místech. Karty lze téměř vždy objednat přes oficiální webové stránky.

Tipy
• Při plánování využití karty při návštěvě galerií je nutné počítat s faktem, že velké množství galerií má v pondělí zavřeno. Vždy je lepší ověřit otevírací hodiny konkrétní galerie na jejích webových stránkách.
• Věhlasné galerie, či sbírky obsahující známá umělecká díla mívají někdy možnost přednostního vstupu. Karta obvykle nezajišťuje přednostní vstup. (Přednostním vstupem se rozumí sepárátní vchod, kdy nemusíte čekat frontu. Většina galerií nabízí možnost objednat si lístek s prioritním vstupem).
• Některá muzea či památky mají separátní vstup pro držitele karet, čímž vám umožní rychlejší vstup (nikoliv přednostní).
• K některým kartám dostanete také zdarma mapu města a informační leták/brožuru kde všude karta platí.


Seznam karet

Upozornění: volné vstupy, slevy, či využívání MHD se mohou měnit, je třeba vždy si ověřit aktuální informace na webových stránkách karet.

Jižní Alpy

French Riviera Pass (Nice)
- Volný vstup do muzea moderního umění, archeologie, přírodní historie, muzea Matisse, Národního muzea Marca Chagalla, paláce Lascaris do vily Masséna a dalších.
- V okolí Nice je volný vstup např. do hradu Grimaldi, Ronoirova musea, Monackého musea, muzea Fernanda Légera atd.

Platnost: 24,48,72 hodin
Orientační cena: 26-56 EUR
Domovské stránky: French Riviera Pass


Avignon Passion Pass (Avignon)
- Památky se slevou 10%-50%.

Platnost: 15 dní
Orientační cena: 0 EUR
Domovské stránky: Avignon Passion Pass


Horní Savojsko

Grenoble Pass (Grenoble )
- Možnost vybrat si výhody na následující atrakce: Muzeum umění, lanovka Bastille, turistický vláček, komentovaná prohlídka, museum Stendhal.
- Dva typy passů - na 2 atrakce a 3 atrakce.

Platnost: -
Orientační cena: 12,50 - 16,50 EUR
Domovské stránky: Grenoble PassZpět Home Alpy - Francie