PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Tignes

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 79
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Tignes se nachází v Tarantaiském údolí v Rhonských Alpách na severovýchodě Francie. Resort v Tignes se skládá z několika horských vesnic: Tignes Val Claret (2 127 m.n.m.), Tignes Le Lac (2 100 m.n.m.), Tignes le Lavachet (2 100 m.n.m), Tignes les Boisses (1 850 m.n.m.) a Tignes les Brévieres (1 550 m.n.m.). Sousedí s lyžařským areálem Val d'Iser a spojením těchto dvou areálů vznikl lyžařský region nazvaný „Espace Killy“. Původní vesnice Tignes se nacházela v údolí pod Val d'Isere. Po druhé světové válce, se zde začala budovat hydro-elektrická přehrada v údolí Isere, což znamenalo zatopení původní vesnice. Dnešní Tignes se pyšní kromě přehrady, na jejíž hrázi je namalována největší freska tohoto typu - Herkules, také 4. nejdelší lanovkou na světě. Díky ledovci Grande Motte je zde možné lyžovat po celý rok.

V zimě rezort nabízí lyžování v oblasti Killy Tugnes - Val d’isere (lyžování, snowboarding, freeride atd.), potápění po zamrzlou vodní hladinou, bruslení, jízdu psím spřežením, ski-joëring (sport, při němž je lyžař tažen koňem), a další aktivity. Celá oblast má více než 300 km sjezdovek. Samotné Tignes využívá 97 vleků a 2 podzemní dráhy, které vás rychle přepraví na svahy, přičemž jedna z těchto drah končí až na ledovci Grande Motte.

Běžecké lyžování
Tignes má dohromady s Val d'Isere více než 44 km běžeckých tratí. Běžecké tratě jsou zpoplatněné! Tignes má vysokohorskou stopu (6 km) na ledovci ve výšce 2 900.

Apres-ski
Tignes kromě lyžování nabízí i bohatou škálu večerního kulturního vyžití. Vedle početných restaurací, barů, pivnic a klubů zde naleznete i kino a multimediální centrum, kde si můžete vyřídit nejen e-mailovou korespondenci, ale i zahrát hry, nebo využít další služby spojené s multimédii. Za aktivním odpočinkem lze vyrazit na bowling, nebo billiard.

Oblast Espace Killy - střediska:   Tignes • Val d´Isere
Nejvyšší bod střediska 3.456 m
Nejnižší bod střediska 1.550 m
Nadm. výška obce 2.100 m
Počet vleků 90
Celkový počet sjezdovek 300 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Tignes. Web: www.offtrack.cz/cs