PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Oblast Espace Killy

Oblast Espace Killy

Espace Killy je lyžařské středisko nacházející se v savojském údolí Tarentaise, ve Francouzských Alpách. Pojmenování získalo po lyžařovi Jean-Claude Killym, který byl místním rodákem a stal se olympijským vítězem na ZOH 1968 v Grenoblu. Středisko se skládá ze dvou rezortů Val d'Isere a Tignes. Lyžaři si zde mohou užít 300 km sjezdových tratí. Díky dvěma ledovcům a přívětivé nadmořské výšce ( 1 550 - 3 451 m n. m.) je zde možné lyžovat po celý rok. K dispozici jsou dva snowparky a 40 km běžeckých tratí.

Val d'Isere a Tignes představují obrovský lyžařský areál s velkou rozmanitostí sjezdovek, které uspokojí zejména velmi náročné lyžaře. Oblastí Lavachet prochází ledovec Grande Motte a v okolí je spousta krásných svahů (Palet, Aiguille Percée a Val Claret). Po vyvezení se vlekem z La Daille na Rocher de Bellevarde, může sestup do stejného údolí trvat i několik hodin.

I přes to, že Val d'Isere má fantastické svahy a kopce, sousední Tignes je hlavním cílem snowboardistů. Právě ti nejlepší snowboardisti na světě si sem jezdí užít více než 2,5 km dlouhý snowpark ve kterém naleznete: half pipes, quarter pipes, tables, hips, double bowl, hand rail, a fun box.

Oblast Espace Killy - střediska:   Tignes • Val d´Isere
Nejvyšší bod střediska 3.456 m
Nejnižší bod střediska 1.550 m
Počet vleků 90
Počet kotvových vleků 35
Počet sedačkových lanovek 45
Počet kabinkových lanovek 10
Celkový počet sjezdovek 300 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Espace Killy. Web: www.offtrack.cz/cs