PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Alpenpark Karwendel

Alpenpark Karwendel

Alpenpark Karwendel se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Je nejenom největší chráněnou oblastí Tyrolska, ale také největším přírodním parkem v Rakousku. Na celkové ploše 727 km2 zahrnuje téměř celý masív Karwendelu. Alpenpark Karwendel je jednou z nejstarších chráněných oblastí Východních Alp a od roku 2009 oficiálně přírodním parkem.

Na základě svých klimatických a topografických podmínek disponuje Karwendel nadprůměrně vysokým podílem přírodních biotopů jako pralesy a divoké toky a je domovem mimořádně vysoké druhové rozmanitosti. Mnoho typických druhů zvířat a rostlin jako orel skalní, brodivý ptáci nebo tamaryšek německý (rostlina lužních lesů) nacházejí v Alpenparku Karwendel svůj domov.

Alpenpark Karwendel nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou a rekreaci:
Horolezectví - sedm lezeckých parků v Halltalu u vstupu do Alpenparku Karwendel.
Turistika a chození po horách - od jednoduchých výletů mezi salašemi a horskými chatami přes energické horské túry po hřebenech hor až k vícedenním dálkovým putováním.
Mountainbiking - na všech zpoplatněných silnicích v Alpenparku Karwendel (Hinterriß - Eng, Pertisau - Falzthurntal a Gerntal stejně tak Gnadenwald - Hinterhornalm) je dovolena jízda na kole.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Alpenpark Karwendel. Web: www.offtrack.cz/cs