PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Arosa

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 43
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Arosa je tradičním Švýcarským zimním střediskem, které se nachází 160 km jihovýchodně od Zurichu v údolí Schanfigg. Nadmořská výška mezi 1739 m a 2600 zaručuje skvělé sněhové podmínky po celou sezonu. Vzhledem k převažujícímu počtu modrých a červených sjezdovek areál využijí zejména středně pokročilí lyžaři, začátečníci a rodiny s dětmi. Zkušenější lyžaři mohou využít plochy určené pro freeride nebo boule, které se nachází ne svahu Carmenna Pass. Nejlepší modré a červené sjezdovky jsou na Hőrnli. Tschuggenem vede stopa, která vás provede nádhernou scenérií a z části vede lesem. Samozřejmostí je funpark, který se nachází při lanovce Tomeli. V roce 2010/2011 nahradila jednu ze 3sedaček nová 4místná kabinová lanovka Inerrarosa-Tschuggen.

Apres-Ski
Ačkoliv se v oblasti nachází několik barů i restaurací, bohatou Apres-Ski zábavu byste tu očekávali zbytečně. Místo toho tu ovšem naleznete široké možnosti výletů po okolí, ať již na sněžnicích, lyžích, nebo jen tak v kvalitních botách. V okolí můžete také sáňkovat, bobovat, jít si zabruslit, zahrát si curling anebo vyzkoušet paragliding.

Běžecké lyžování
Arosa disponuje 26 km upravovaných tratí na Maranu, Prätschalp/Oschenalpu (panoramatická trať), Iselu a Obersee. Vstup na tratě je zpoplatněn a součástí je i bezplatná autobusová doprava k tratím.

Nejvyšší bod střediska 2.600 m
Nejnižší bod střediska 1.739 m
Počet vleků 13
Počet kotvových vleků 4
Počet sedačkových lanovek 5
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 70 km
Zelené/modré sjezdovky 40 km
Červené sjezdovky 25 km
Černé sjezdovky 5 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Arosa. Web: www.offtrack.cz/cs