TOPlist

Městečko Avoriaz se nachází se v centru Portes du Soleil spadá do regionu Chablais v Haute-Savoie, dokola je ohraničený Lac Leman (Ženevské jezero), řekou Arve a horou Mont Blancem – a tak zde není nouze o ohromující přírodní krásy! Avoriaz patří do lyžařského regionu Portes du Soleil, které je známo tím, že je největší mezinárodní lyžařskou oblastí v Evropě, zahrnující osm francouzských letovisek (Abondance, Avoriaz, La Chapelle d'Abondance, Châtel, Les Gets, Montriond, Morzine, St. Jean d 'Aulps) a šest švýcarských středisek (Champéry, Champoussin, Les Crosets, Morgins, Torgon, Val d'Illiez). Celé středisko Avoriaz je postaveno ve futuristickém stylu, který udala první budova (Hotel Dromonts)postavená architektem Jaques Labrem v roce 1966. Celkový vizuální dopad resortu je překvapivě v souladu s přírodním prostředím. Budovy jsou většinou obloženy dřevem a břidlicí. Není divu, že mnoho architektů, kteří se podíleli na návrzích města, bylo oceněno prestižní cenou francouzské akademie umění „Académie des Beaux Arts“.

Avoriaz je rozsáhlý lyžařský areál posazený 600 metrů nad Morzine a nad údolím Ardoisieres, ležící v nadmořské výšce 1800 metrů a patřící k lyžářskému středisku Portes du Soleil. Naleznete zde 250 km sjezdovek, nejrůznější otížnosti. Některé sjezdovky vedou z Hauts až do Les Prodains a naleznete zde i sjezdovky Světového poháru. Část obalsti je obstarávána dvěmi expresními lanovkami (Express du Fornet a Express Choucas), které zajišťují rychlou a snadnou přepravu. Avoriaz disponuje i několika snowparky, jeden z nich se nachází přímo pod lanovkou Express Proclou a je vhodný zejména pro začátečníky, nebo děti, které si zde mohou vyzkoušet své dovednosti bez strachu z úrazu. Výhradně pro děti je určen Trashers Snowpark, který disponuje malými skoky. V roce 2010 byl v Avoriaz postaven snowpark v kanadském stylu Lindarets v jehož těsném okolí se nachází lesík. Tento park je sponzorován značkou Burton a díky tomu se neustále rozvíjí. Dostupnost parku zajišťuje 6 sedačkových lanovek. Největší předností je bezesporu Superpipe o celkové délce 120 metrů! Milovníci freeridu budou jistě s nabídkou služeb Avoriazu také spokojeni, k dispozici jim jsou oblasti kolem Vallée de la Manche, nebo Col de Bassachaux.

Apres-Ski
Ve městě můžete zajít do baru, nebo restaurace. V nočních hodinách čeká zábava v klubech. Kdo by chtěl večer strávit spíš poklidněji, nabízí se možnost zajít do kina, nebo na bowling. K aktivnímu odpočinku lákají outdoorové aktivity, kterých je tu nabízeno skutečně hodně – jízda na kole po zasněženém povrchu, paragliding, potápění na zamrzlém jezeře, jízda psím spřežením, výlet helikoptérou na Mont Blanc, let horkovzdušným balónem atd.

Běžecké lyžování
V okolí je k dispozici 45 km tratí, které tvoří osm značených okruhů s výhledem po okolní přírodě. Náročnější běžkaře jistě potěší, že celou oblast Portes du Soleil křižuje 260 km běžeckých tratí. 4 běžecké plochy jsou snadno přístupné přímo z Avoriaz a nedalekého Morzine, jedná se o Manche Valley (25 km náročných okruhů), Morzine-Avoriaz (47 km), Lake montriond (10 km) a Pléney - Chavannes (8,5 km).

Oblast Portes du Soleil - střediska:   Avoriaz
Nejvyšší bod střediska 2.460 m
Nejnižší bod střediska 1.000 m
Nadm. výška obce 1.800 m
Počet vleků 212
Celkový počet sjezdovek 650 km

Domovská stránka - Web: