Server Alpské.cz » Alpy - Německo » Oblast Bayrischzell

Oblast Bayrischzell


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 14
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Bayrischzell se nachází v Bavorských Alpách, kde na vás čeká rodinná atmosféra, útulné chatky a 40 km sjezdovek. Samotný Bayrischzell se člení do tří menších ski rezortů: Wendelstein, Sudelfeld a Geitau. Zatímco Geitau a Wendelstein budou vyhovovat spíše začátečníkům a freeridistům, Sudelfeld dostatečně uspokojí i náročné lyžaře. Jedná se totiž o jeden největších ski areálů v Německu. Nároční lyžaři si můžou vyzkoušet služby tréninkového centra Oberjoch. Na snowboardisty čeká Funpark s mnoha skoky, raily a boxy a také plochy určené pro freeride. Při stanici lanovky Oberjoch funguje dětský park, kde se malý návštěvníci mohou naučit zábavnou formou základy lyžování/snowboardingu. Součástí parku jsou dvě iglú, kolotoč a kouzelný koberec děti se také mohou projet po okolí dětským vláčkem.

Apres-Ski
V okolí je možné provozovat zimní turistiku, celkem tu naleznete 50 km upravovaných cest a okolí je vhodné i pro výlety na sněžnicích. Na sáňkaře čeká 3,5 km drah.

Běžecké lyžování
Bayrischzell je rájem běžkařů, ti tu kromě běžeckého centra mohou využít 40 km tratí pro skating a 56 km stop pro klasický styl. Nároční sportovci jistě ocení 10 značených okruhů, které vedou krásnou přírodou.

Nejvyšší bod střediska 1.800 m
Nejnižší bod střediska 800 m
Počet vleků 25
Počet kotvových vleků 20
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 41 km
Zelené/modré sjezdovky 7 km
Červené sjezdovky 27 km
Černé sjezdovky 7 km

Domovská stránka - Web: