TOPlist
Bischofshofen je město s asi 10300 obyvateli v okrese St. Johann im Pongau v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Leží v nadmořské výšce 544 m, přibližně 50 km jižně od města Salcburk a je obklopen horským masívem Hochkönig (2941 m, Berchtesgadener Alpen) na západě, horským masívem Tennengebirge na severovýchodě a Hochgründeck na jihovýchodě. Bischofshofen je mezinárodně známý jako dějiště turné čtyř můstků. První písemně doložená zmínka o místě pochází z roku 711 v rámci založení kláštera Maximilianszelle (Cella Maximiliana).

Ke kulturním památkám v Bischofshofenu a jeho okolí patří zřícenina Bachsfall (starý hrad Pongau) nad vodopádem Gainfeldwasserfall, římsko-katolický farní kostel sv. Maximiliana, muzeum ve věži Kastenturm u farního kostela (ukazuje pět tisíc let starou historii osídlení z oblasti Bischofshofenu) nebo kostel Buchbergkirche na hoře Buchberg s krásným výhledem přes údolí Salzachtal a Fritztal.

Na lukách pod horou Kreuzberg se rozkládá volnočasový areál Bischofshofen s fotbalovým hřištěm, hřištěm na plážový volejbal, areálem pro děti, prostornou hrací loukou a solárně vyhřívaným koupalištěm (velká sluneční louka, tobogán, kanál s protiproudem, skokanská věž, šplhací ostrov a prostor pro nejmenší).

Přes Bischofshofen vede cyklotrasa Tauernradweg, která je považována za nejpůvabnější cyklotrasu v Evropě. Bischofshofen je také ideálním výchozím bodem pro atraktivní a rozmanité trasy pro horská kola a turistické trasy všech stupňů obtížnosti.

Domovská stránka - Web: