PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Bludenz
Bludenz je město s téměř 14000 obyvateli v rakouské spolkové zemi Vorarlbersko a zároveň hlavní město stejnojmenného okresu. Leží v nadmořské výšce 587 m, na křižovatce údolí Walgau, Brandnertal (Rätikon), Montafon (Silvretta) a Klostertal (Arlberg). Osada Bludenz sama byla poprvé písemně doložena v roce 830.

Ke kulturním zajímavostem města Bludenz patří četné kostely (např. Laurentánský kostel nebo městský farní kostel Sv. Kříže), částečně dochované městské opevnění s Dolní a Horní bránou a Prašnou věží (Pulverturm), zámek Gayenhofen původně z 13. století, přádelna bavlny továrny Getzner z let 1883–1886, budova okresního soudu z let 1927–1929 nebo podloubí v ulici Werdenbergerstraße.

K oblíbeným výletním cílům v regionu Bludenze patří hora Muttersberg (1401 m). Na Muttersberg vede lanovka Muttersbergbahn - moderní kabinová lanovka. Její horní stanice je skvělý výchozí bod pro četné túry a výlety. Nachází se tu také restaurace Alpengasthof Muttersberg s velikou sluneční terasou s panoramatickým výhledem, mnoho atrakcí pro děti (jízda na ponících, různá hřiště - vnitřní i venkovní) a Singletrail Muttersberg (nejdelší trasa ve Vorarlbersku).

V Bludenzu se nachází VAL BLU Resort - obrovská krytá vodní plocha, 500 m2 různých saun, 20000 m2 koupaliště s vodní plochou 2000 m2, moderní sportovní a fitness club s fotbalovou halou a lezeckou stěnou atd. Síť turistických tras a cyklotras Alpského regionu Bludenz startuje bezprostředně u rezortu.

Domovská stránka - Web: