PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Crans Montana

Crans Montana se nachází ve Wallisu a je proslavená svou úchvatnou krajinou scenérií, které vévodí čtyřtisícovky Weisshorn, Zinalrothorn, Matterhorn a Dent-Blanche. V Cransu na vás čeká lyžování v nadmořské výšce mezi 1500 – 3000 m.n.m. Celkem 140 km značených sjezdovek zaručí, že se zde nebudete nudit. Jedna třetina celého areálu je uměle zasněžována, takže vždy budete mít k dispozici ty nejlepší sněhové podmínky. Na zdejších sjezdovkách a freeridových plochách se každoročně potkávají ti nejlepší lyžaři světa! Na děti tu čeká hřiště a lyžařská školka, no snowboardisty obrovský snowpark. V roce 2011 nahradila vlek exprsní 4sedačka Bellalui.

Apres-Ski
Milovníci zimní turistiky jistě ocení 63 km značených cest v různých nadmořských výškách. Naleznete tu také dostatek vyhrazených ploch pro snowbiking, snowskating a snowscooting. Crans Montana nabízí všechny výhody horského městečka, během několika minut se můžete dostat do krásné přírody a zároveň si v centru nakoupit v luxusních obchodech. Místní restaurace, kterých tu naleznete více než 90, lákají na mezinárodní speciality japonské, thajské, libanonské, čínské, argentinské, francouzské a italské kuchyně.

Běžecké lyžování
V oblasti se nachází celkem 35 km tras, z nichž některé jsou vysokohorské a vedou až na ledovec. Za doporučení stojí 6 km dlouhá trať „golf“, které je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Oblast Walliser Alpen - střediska:   Crans Montana • Grächen • Leukerbad • Saas Fee • Zermatt-Matterhorn
Nejvyšší bod střediska 3.000 m
Nejnižší bod střediska 1.500 m
Počet vleků 28
Počet kotvových vleků 22
Počet sedačkových lanovek 10
Počet kabinkových lanovek 7
Celkový počet sjezdovek 140 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Crans Montana. Web: www.offtrack.cz/cs