PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Saas Fee

Aktuálně: sníh v údolí 40 cm, sníh na vrchu 200 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 20 z 23
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ledovec Saas-Fee je skutečnou perlou Alp. Nachází se na nejvyšší hoře Švýcarska nad malebným údolím Saas ve Walliských Alpách. Ledovec nabízí lyžování v nadmořské výšce 3600 m na více než 145 km sjezdovek. Sjezdovky situované mimo ledovec využívají k udržení perfektních podmínek sněžná děla. Doslova ráj naleznou snowboardisté a freeridisté ve Freestyle Parku na Mittelallalinu, jehož součástí je i "Chill Zone", kde si můžou návštěvníci odpočinout na příjemném gauči a zaposlouchat se do dobré hudby.

Apres-Ski
V okolí ledovce je život opravdu pestrý, kromě návštěvy barů, restaurací a hospůdek se můžete vypravit na nákupy do místních obchodů. Ze sportovních aktivit je nabízeno: lezení po ledovci, curling a heli-skiing. Sáňkaři mohou využít 20 km tratí (Saas-Fee/6 km, Saas-Grund/11 km, Saas-Almagell/ 3 km).

Běžecké lyžování
Okolím vede 32 km běžeckých tratí, které vás provedou údolím Saas a pohádkovou krajinou podél řeky Vispy. 26 km dlouhá trať údolím Saas vás provede městečky Balen (1471 m.n.m.), Bidermatten (1540 m.n.m.), Grund (1560 m.n.m.), Almagell (1673 m.n.m), Zermeiggern (1705 m.n.m.) a Eyenalp (1871 m.n.m.). V Saas-Fee se nachází dalších 6 km, které můžete užívat zdarma.

Oblast Walliser Alpen - střediska:   Crans Montana • Grächen • Leukerbad • Saas Fee • Zermatt-Matterhorn
Nejvyšší bod střediska 3.600 m
Nejnižší bod střediska 3.000 m
Celkový počet sjezdovek 145 km

Domovská stránka - Web: