PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Desenzano del Garda
Itálie » Severní Itálie » Desenzano del Garda

Desenzano del Garda

Desenzano del Garda je město s necelými 30 tisíci obyvateli v provincii Brescia, v regionu Lombardie v Itálii, na západním břehu jezera Lago di Garda.

Mezi hlavní památky města Desenzano del Garda patří Chiesa parrocchiale di Santa Maria Maddalena (katedrála svaté Marie Magdaleny), Chiesa Sant'Angela Merici (Dům sv. Anděly Mericiové - zakladatelky řádu voršilek), Torre di San Martino (Věž svatého Martina), Villa Romana (několik vil ve starořímském stylu, Castello (hrad) a prehistorické domy na kůlech, které jsou součástí souboru prehistorických domů na kůlech v Alpách (součást Světového dědictví UNESCO). Ve městě se nachází archeologické muzeum.

V Desenzanu del Garda se nacházejí tři rozsáhlé pláže (Desanzanino Beach, Spiagga D'oro Beach a Porto Rivoltella Beach). Město je srdcem nočního života na jižní straně Lago di Garda, jsou zde diskotéky a řada restaurací a hospod. Noční život se soustřeďuje na dvou hlavních náměstích - Piazza Malvezzi a Piazza Giacomo Matteotti. Ve středu města je řada propojených náměstí s venkovními kavárnami, obchody, cukrárnami a bary.

U náměstí Piazza Giacomo Matteotti je hlavní přístav, který provozuje několik přívozů na jezeře.

Domovská stránka - Web: