PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Itálie

Alpy Itálie - Dolomity

Alpy - Itálie

Ubytování, lyžařská střediska, turistický průvodce, počasí, online-kamery, sněhové zpravodajství a další užitečné informace

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka
Lyžařská střediska Turistický průvodce Aktuální počasí, Online kamery Sněhové zpravodajství Užitečné informace

Dolomity jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Rozkládají se v severní části Itálie.


Dolomity získaly své pojmenování po francouzském geologovi Déodatovi de Dolomieu, který byl prvním, kdo tyto skály popsal. V roce 2009 byly Dolomity díky své kráse přijaty mezi poklady přírodního dědictví UNESCO. Majestátní "bledé skály" byly vždy dominantou této oblasti.

Počasí v Dolomitech a italských Alpách je díky své poloze slunné, přesto jsou svahy dokonale upraveny a nabízejí ideální sněhové podmínky. Italská zimní střediska nabízejí kromě lyžování spoustu zábavy, snow parky, dětská centra, apres ski bary a další.

Mezi nejrozsáhlejší italské zimní středisko patří například Val di Fassa, Val di Fiemme, Passo Tonale, Cortina d'Ampezzo, Kronplatz. Italská střediska často nabízejí výhodné ceny skipasů pro děti, v některých lyžují děti až do osmi let zdarma.

Italské Alpy stojí za to navštívit i v létě, jsou velmi vyhledávaným cílem turistů (dolomity mají 18 vrcholů vyšších než 3000m), najdete zde spoustu ferrat (zajištěných cest), na své si přijdou horolezci, cyklisti nebo rybáři.

Ubytování v Dolomitech bývá za příznivé ceny, vybrat si můžete z široké nabídky ubytování v soukromí, apartmánů, penzionů a hotelů. Apartmánové domy a penziony většinou nabízejí kvalitní wellness a možnost doobjednání výborné italské kuchyně.

Server Alpske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !