PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Passo Tonale
Itálie » Severní Itálie » Passo Tonale

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 28
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Passo Tonale leží na hranici Val di Sole a Vallecamonici tedy mezi Lombardií a Trentinem. Obklopují ho pohoří Ortles-Cevedale a Adamello-Presanella. Passo Tonale nabízí 70 km sjezdovek, na které vás dopraví 30 přepravních zařízení.

Nedaleký masiv Ghiacciaio Presena, ležící jižně od Tonale nabízí možnost lyžování na ledovci v nadmořské výšce mezi 2700 - 3000 m.n.m. a to po celý rok. Přepraví vás sem například lanovka z Cima Presena (3069 m.n.m.), lanovkou z Ghiacciaio Presena se dostanete na svahy (Mandrone, Maroccaro, Cima Venezia a Pisgana), které jsou vhodné pro freeride.

Lyžařské ski rezorty v okolí (Folgarida-Marilleva, Peio a Tonale-Ponte di Legno) jsou sloučeny pod jedním skipasem „SuperSKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta“. S tímto skipasem se vám otevře 380 km sjezdovek (z nichž 340 km je i uměle zasněžováno), 150 přepravních zařízení a další oblasti, které se k tomuto regionu přidružily (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo and Fai della Paganella, Monte Bondone, a Folgaria-Lavarone). Vleky dosahují výšky až 3000 m.n.m. – ledovec Presena-Tonale.

Apres-Ski
Možnosti Apres-Ski jsou v celém údolí Val di Sole velmi pestré. Kromě zábavy v barech, klubech a hospůdkách se můžete vydat do divadla, nebo relaxovat ve wellness centru. Během sezóny se zde organizuje spousta akcí pro pobavení turistů a tak se nikdy nebudete nudit. V místních restauracích můžete relaxovat při dobrém jídle a vyzkoušet místní speciality. K aktivnímu odpočinku lákají kluziště a horolezecká stěna v sportovním centru v Mezzaně. Netradiční zážitky nabízí jízda psím spřežením, nebo projížďka zimní krajinou na koni.

Běžecké lyžování
Val di Sole nabízí běžkařům vše, co potřebují: dobře upravované tratě o celkové délce 55 km, voskovací zařízení, šatny, místa s občerstvením a lyžařské školy s certifikovanými instruktory, kteří vás dokáží naučit jak základy lyžovaní, tak i dokáží zlepšit, či naučit závodní techniku. 6 tratí o délce 30 km se nachází ve Vermiliu, které je centrem běžeckého lyžování této lokality. Tratě prochází prostorem Volpaia-Stavel-Velon a umožní vám prohlédnout si krajinu národních parků Stelvio a Adamello-Brenta. V roce 2002 byl okruh kolem Velon propojen s dalšími tratěmi, takže možnosti jsou skutečně velmi široké. Centrum BL ve Vermiliu má kvalitní zázemí v podobě převlékáren, sprch, místnosti pro voskování lyží, baru s teplým občerstvením, kluzištěm a biatlonovým stadionem. Centrum patří do jednotného skipasu „Trentino Nordic Skipass“ V samotném Passo Tonale se nachází 5 km běžeckých tratí a v nedalekém Ponte di Legno dalších 9 km.

Oblast Val di Sole - střediska:  • Folgarida • Marilleva • Mezzana • Peio • Passo Tonale • Caldes • Cavizzana • Croviana • Dimaro • Monclassico • Terzolas
Nejvyšší bod střediska 2.100 m
Nejnižší bod střediska 1.884 m
Nadm. výška obce 1.883 m
Počet vleků 30
Počet kotvových vleků 8
Počet sedačkových lanovek 19
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 70 km
Zelené/modré sjezdovky 10,5 km
Červené sjezdovky 40,3 km
Černé sjezdovky 10,2 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník: SuperSKIRAMA DOLOMITI - Web: 

Ceník: Trentino Nordic Skipass - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Passo Tonale. Web: www.offtrack.cz/cs