PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Folgarida
Itálie » Severní Itálie » Folgarida

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 58
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Přímo v srdci přírodního parku Adamello – Brenta se nachází v nadmořské výšce 1300 m ve správním celku Dimaro (Val di Sole) Folgarida. Od šedesátých let minulého století patří k jednomu z nejdůležitějších rekreačních středisek v Trentinu.

Přímo ve Folgaridě jsou k dispozici lanovky a vleky, které nabízejí rychlý přípoj do středisek a na další areály jako je Marilleva a Madonna di Campiglio. Tímto způsobem můžete bezproblémově využívat všechny zdejší sjezdovky ve Vall di Solle.

Lyžařské ski rezorty v okolí (Folgarida-Marilleva, Pejo a Tonale-Ponte di Legno) jsou sloučeny pod jedním skipasem „Super SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta“. S tímto skipasem se vám otevře 380 km sjezdovek (z nichž 340 km je i uměle zasněžováno), 150 přepravních zařízení a další oblasti, které se k tomuto regionu přidružily (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo and Fai della Paganella, Monte Bondone, a Folgaria-Lavarone). Vleky dosahují výšky až 3000 m.n.m. – ledovec Presena-Tonale.

Běžecké lyžování
Vall di Solle nabízí běžkařům vše, co potřebují: dobře upravované tratě o celkové délce 55 km, voskovací zařízení, šatny, místa s občerstvením a lyžařské školy s certifikovanými instruktory, kteří vás dokáží naučit jak základy lyžovaní, tak i dokáží zlepšit, či naučit závodní techniku. 6 tratí o délce 30 km se nachází ve Vermiliu, které je centrem běžeckého lyžování této lokality. Tratě prochází prostorem Volpaia-Stavel-Velon a umožní vám prohlédnout si krajinu národních parků Stelvio a Adamello-Brenta. V roce 2002 byl okruh kolem Velon propojen s dalšími tratěmi, takže možnosti jsou skutečně velmi široké.

Apres-Ski
Večer můžete vyrazit na uměle osvětlenou sjezdovku nebo do kongresového centra "Alla Sosta dell’Imperatore", kde se můžete zúčastnit sportovních či kulturních akcí. Možnosti Apres-Ski jsou ve Val di Sole velmi pestré. Kromě zábavy v barech, klubech a hospůdkách se můžete vydat do divadla, nebo relaxovat ve wellness centru. Během sezóny se zde organizuje spousta akcí pro pobavení turistů a tak se nikdy nebudete nudit. V místních restauracích můžete relaxovat při dobrém jídle a vyzkoušet místní speciality. K aktivnímu odpočinku lákají kluziště a horolezecká stěna v sportovním centru v Mezzaně. Netradiční zážitky nabízí jízda psím spřežením, nebo projížďka zimní krajinou na koni.

Oblast Val di Sole - střediska:  • Folgarida • Marilleva • Mezzana • Peio • Passo Tonale • Caldes • Cavizzana • Croviana • Dimaro • Monclassico • Terzolas
Nejvyšší bod střediska 2.180 m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Nadm. výška obce 1.300 m
Počet vleků 27
Počet kotvových vleků 5
Počet sedačkových lanovek 15
Počet kabinkových lanovek 7
Celkový počet sjezdovek 53 km
Zelené/modré sjezdovky 25 km
Červené sjezdovky 21 km
Černé sjezdovky 7 km