PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Severní Itálie » Terzolas

Terzolas je důležitým zemědělským a zootechnickým centrem Val di Sole. Nedaleko, na jižní terase svahu hory Lac (2431 m.n.m.) se nachází pravěké hradiště. Městečko má dlouholetou tradici ve výrobě sýrů a jeho továrna na výrobu sýrů „Cercen“, založená již roku 1971, zásobuje celou oblast Val di Sole a Val di Rabbi.

Údolí Val di Sole se nachází v oblasti Trentina. Údolí je ohraničeno ze severu masivem Ortles, na západě Passo del Tonale, na východě horskou soustavou Adamello a Brentskými Dolomity na jihu. Nadmořská výška se v oblasti pohybuje v rozmezí 700 (Male) až 1200 (Vermiglio) m.n.m. Oblast se proslavila léčivými prameny „Pejo“ a „Rabbi“. Lyžařské ski rezorty v okolí (Folgarida-Marilleva, Pejo a Tonale-Ponte di Legno) jsou sloučeny pod jedním skipasem „SuperSKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta“. S tímto skipasem se vám otevře 380 km sjezdovek (z nichž 340 km je i uměle zasněžováno), 150 přepravních zařízení a další oblasti, které se k tomuto regionu přidružily (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo and Fai della Paganella, Monte Bondone, a Folgaria-Lavarone). Vleky dosahují výšky až 3000 m.n.m. – ledovec Presena-Tonale.

Apres-Ski
Toto městečko nabízí spíše tiché a klidné Apres-Ski, za návštěvu stojí barokní kostel Saint Nicolo, který má pět oltářů a také nedaleký kapucínský klášter v Male. V centru města naleznete renesanční budovy, které nejvíce reprezentuje šlechtické sídlo Palazzo della “Torraccia”, které dnes slouží jako radnice a studijní centrum celého Val di Sole.
Možnosti Apres-Ski jsou ve Val di Sole velmi pestré. Kromě zábavy v barech, klubech a hospůdkách se můžete vydat do divadla, nebo relaxovat ve wellness centru. Během sezóny se zde organizuje spousta akcí pro pobavení turistů a tak se nikdy nebudete nudit. V místních restauracích můžete relaxovat při dobrém jídle a vyzkoušet místní speciality. K aktivnímu odpočinku lákají kluziště a horolezecká stěna v sportovním centru v Mezzaně. Netradiční zážitky nabízí jízda psím spřežením, nebo projížďka zimní krajinou na koni.

Běžecké lyžování
Val di Sole nabízí běžkařům vše, co potřebují: dobře upravované tratě o celkové délce 55 km, voskovací zařízení, šatny, místa s občerstvením a lyžařské školy s certifikovanými instruktory, kteří vás dokáží naučit jak základy lyžovaní, tak i zlepšit, či naučit závodní techniku. 6 tratí o délce 30 km se nachází ve Vermiliu, které je centrem běžeckého lyžování této lokality. Tratě prochází prostorem Volpaia-Stavel-Velon a umožní vám prohlédnout si krajinu národních parků Stelvio a Adamello-Brenta. V roce 2002 byl okruh kolem Velon propojen s dalšími tratěmi, takže možnosti jsou skutečně velmi široké.

Oblast Val di Sole - střediska:  • Folgarida • Marilleva • Mezzana • Peio • Passo Tonale • Caldes • Cavizzana • Croviana • Dimaro • Monclassico • Terzolas
Nejvyšší bod střediska 3.000m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Nadm. výška obce 755 m
Počet vleků 150
Celkový počet sjezdovek 380 km