Mezzana je malá vesnička, která se nachází mezi Národním parkem Stelvio (Val di Peio a Val di Rabbi) a Přírodním parkem Adamello Brenta (Dimaro, Folgarida a Madonna di Campiglio), v srdci Val di Sole.

V zimě se z Mezzany dostanete pohodlně skibusem do Marillevy odkud je to kousek k nejbližšímu ski areálu. Lyžařský rezort kolem Marillevy poskytuje 150 km sjezdovek, další se nabízí díky jednotnému skipasu „Super SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta“, který platí pro celý resort Val di Solle (Folgarida-Marilleva, Pejo a Tonale-Ponte di Legno).
S tímto skipasem se vám otevře 380 km sjezdovek (z nichž 340 km je i uměle zasněžováno), 150 přepravních zařízení a další oblasti, které se k tomuto regionu přidružily (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo and Fai della Paganella, Monte Bondone, a Folgaria-Lavarone). Vleky dosahují výšky až 3000 m.n.m. – ledovec Presena-Tonale. Scivolandia snow park umístěný přímo v Mezzaně nabízí zábavu pro děti, ty zde mohou bobovat a užívat si dalších sportů pod dohledem zaměstnanců, kteří se starají o jejich bezpečnost.

Běžecké lyžování
Blízký běžecký okruh Mezzana – Pellizzano, dlouhý 6 km, vás provede krásnou krajinou s typickými statky a usedlostmi podél řeky Noce, kolem čtvrtého kilometru se stává trať náročnější a přichází mírné vzestupy, sestupy a zatáčky, které vás zavedou zpět do Mezzany. Vall di Solle nabízí běžkařům vše, co potřebují: dobře upravované tratě o celkové délce 55 km, voskovací zařízení, šatny, místa s občerstvením a lyžařské školy s certifikovanými instruktory, kteří vás dokáží naučit jak základy lyžovaní, tak i dokáží zlepšit, či naučit závodní techniku. 6 tratí o délce 30 km se nachází ve Vermiliu, které je centrem běžeckého lyžování této lokality. Tratě prochází prostorem Volpaia-Stavel-Velon a umožní vám prohlédnout si krajinu národních parků Stelvio a Adamello-Brenta. V roce 2002 byl okruh kolem Velon propojen s dalšími tratěmi, takže možnosti jsou skutečně velmi široké.

Apres-Ski
Možnosti Apres-Ski jsou v celém Val di Solle velmi pestré. Kromě zábavy v barech, klubech a hospůdkách se můžete vydat do divadla, nebo relaxovat ve wellness centru. Během sezóny se zde organizuje spousta akcí pro pobavení turistů a tak se nikdy nebudete nudit. V místních restauracích můžete relaxovat při dobrém jídle a vyzkoušet místní speciality. K aktivnímu odpočinku lákají kluziště a horolezecká stěna v sportovním centru v Mezzaně. Netradiční zážitky nabízí jízda psím spřežením, nebo projížďka zimní krajinou na koni.

Oblast Val di Sole - střediska:  • Folgarida • Marilleva • Mezzana • Peio • Passo Tonale • Caldes • Cavizzana • Croviana • Dimaro • Monclassico • Terzolas
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.016 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 800 m
Počet vleků 150
Celkový počet sjezdovek 380 km