PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Jihotyrolské Peio se nachází na západním konci Val di Sole, v Národním Parku Stelvio. Rozprostírá se na svazích Monte Vioz, je nevýše položenou obcí celého regionu Trentino a zároveň nejstarším turistickým střediskem ve Val di Sole.

Jeho budování již od založení probíhalo v souladu s okolní krajinou parku Stelvio, kterou charakterizují horské přístřešky a dechberoucí lesy s vrcholky hor. Okolní vrcholy dosahují výšky téměř 4000 m na vrcholku Vioz se nachází chata a malý kostelík, které byly do nedávna nejvýše položené v Evropě. Peio se proslavilo zejména lázněmi, které zde nabízejí širokou škálu služeb. Toto středisko zimních sportů je vhodné především pro rodiny s dětmi - pro lidi hledající klid a pro ty, kteří si chtějí vychutnat dlouhé sjezdovky sahající z Monte Vioz až k okraji města.

Lyžařské ski rezorty v okolí (Folgarida-Marilleva, Peio a Tonale-Ponte di Legno) jsou sloučeny pod jedním skipasem „SuperSKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta“. S tímto skipasem se vám otevře 380 km sjezdovek (z nichž 340 km je i uměle zasněžováno), 150 přepravních zařízení a další oblasti, které se k tomuto regionu přidružily (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo and Fai della Paganella, Monte Bondone, a Folgaria-Lavarone). Vleky dosahují výšky až 3000 m.n.m. – ledovec Presena-Tonale.

Běžecké lyžování
Oblast Val di Sole nabízí běžkařům vše, co potřebují: dobře upravované tratě o celkové délce 55 km, voskovací zařízení, šatny, místa s občerstvením a lyžařské školy s certifikovanými instruktory, kteří vás dokáží naučit jak základy lyžovaní, tak i dokáží zlepšit, či naučit závodní techniku. 6 tratí o délce 30 km se nachází ve Vermiliu, které je centrem běžeckého lyžování této lokality. Tratě prochází prostorem Volpaia-Stavel-Velon a umožní vám prohlédnout si krajinu národních parků Stelvio a Adamello-Brenta. V roce 2002 byl okruh kolem Velon propojen s dalšími tratěmi, takže možnosti jsou skutečně velmi široké.

Apres-Ski
Možnosti Apres-Ski jsou v velém údolí Val di Sole pestré. Kromě zábavy v barech, klubech a hospůdkách se můžete vydat do divadla, nebo relaxovat ve wellness centru. Během sezóny se zde organizuje spousta akcí pro pobavení turistů a tak se nikdy nebudete nudit. V místních restauracích můžete relaxovat při dobrém jídle a vyzkoušet místní speciality. K aktivnímu odpočinku lákají kluziště a horolezecká stěna v sportovním centru v Mezzaně. Netradiční zážitky nabízí jízda psím spřežením, nebo projížďka zimní krajinou na koni. Přímo v Peie můžete zavítat do lázní.

Oblast Val di Sole - střediska:  • Folgarida • Marilleva • Mezzana • Peio • Passo Tonale • Caldes • Cavizzana • Croviana • Dimaro • Monclassico • Terzolas
Nejvyšší bod střediska 2.400 m
Nejnižší bod střediska 1.200 m
Nadm. výška obce 1.400 m
Počet vleků 7
Počet kotvových vleků 2
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 17 km
Zelené/modré sjezdovky 3,5 km
Červené sjezdovky 10,8 km
Černé sjezdovky 2,7 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Peio. Web: www.offtrack.cz/cs