Navigace: Server Alpské.cz » Itálie » Oblast Kronplatz / Plan de Corones
Server Italské.cz » Severní Itálie » Oblast Kronplatz / Plan de Corones


Oblast Kronplatz / Plan de Corones

Popis místa Ubytování v okolí Alpy Itálie

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Kronplatz Předpověď počasí Kronplatz


Aktuálně: sníh v údolí 26 cm, sníh na vrchu 42 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 32 z 32
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Lyžařský region Kronplatz / Plan de Corones ležící v Jižních Tyrolech láká návštěvníky svými 14 mikroregiony (Bruneck-Percha, St. Vigil - Enneberg, Olang, St. Lorenzen, Kiens, Pfalzen, Rasen, Terenten, Antholzertal, Gsieser Tal, Welsberg, Taisten, Gais-Uttenheim a St. Martin in Thurn.) položenými v nadmořské výšce mezi 786 – 1650 m. Úpatí Kronplatzu sahá do výšky 2275 metrů a poskytuje nezapomenutelnou vyhlídku na všechny okolní vrcholy Alp.

Hora je pro lyžaře přístupná ze tří stran, nahoru vedou nejmodernější lanovky, dolů pak cesty do šesti údolí. K dispozici je 105 km sjezdovek, 2 snowparky, 5 lyžařských škol a 4 lyžařské školky. Vleky jsou zde díky přepravní kapacitě (63 900 osob/hodina) téměř nevytíženy, takže máte zaručeno, že čekací doba bude minimální, nebo žádná. Převažují zde modré a červené sjezdovky, ale kromě nich tu naleznete ještě několik černých a možnost freeridu je také velmi široká. Za povšimnutí stojí hlavně dvě černé sjezdovky vedoucí do Brunecku o délce 5 km a sjezdovky na nedalekém Piz de Plaies, které mají úseky i se 70% sklonem! Snowboardisté si tu mohou užít nerušnou jízdu na sjezdovkách, které jsou vyhrazeny právě pro ně, nebo si užít atrakce ve Funparcích. Skipas „Skirama Kronplatz“ si navíc můžete rozšířit na „Dolomiti Superski“, který vám umožní vychutnat si 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek.

V celém regionu funguje sdružení Dolomiti NordicSki, které propojuje běžecké tratě, které dohromady čítají přes 1000 km.

Možnosti kulturního vyžití jsou také velmi bohaté. V regionu je spousta restaurací, fast foodů, hospůdek, barů, klubů a diskoték. K relaxaci můžete využít wellness a spa v Reischachu, kde se nachází Aquapark Cron4 s řekou, masážními tryskami, tobogánem a několika bazény a saunami.

Oblast Kronplatz / Plan de Corones - střediska:  Antholz/Anterselva • Rasen/Rasun • Reischach/Riscone

 

Domovská stránka - Web: www.kronplatz.com
Museumobil Card - Turistická městská karta poskytující výhody., Web: www.alpske.cz/italie/turisticke-mestske-karty.html

 

    Nejvyšší bod střediska 2.275 m
Nejnižší bod střediska 975 m
Počet vleků 31
Celkový počet sjezdovek 105 kmVirtuální prohlídka


Reklama
Nízké Tatry Nízké Tatry Nízké Tatry