PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Rasen / Rasun
Itálie » Severní Itálie » Rasen / Rasun

Obec Rasen / Rasun, rozdělená na tři oblasti (Niederrasen, Oberrasen a Neunhäusern) se nachází na okraji údolí Antholzertal v Jižním Tyrolsku, uprostřed Dolomitů. Obklopují ji majestátní horské vrcholky „Rieserfernergruppe“ a Kronplatzu.

V zimě se oblast mění v rušný lyžařský resort, který je propojen s lyžařským resortem Kronplatz, který je součástí Super Ski Dolomity. Na výběr máte lyžování pouze v oblasti Kronplatz, nebo v celých Dolomitech, které nabízí 1200 km sjezdovek (450 přepravních zařízení), rozdělených do 12 rezortů, z nichž jsou nejznámější Cortina d'Ampezzo, Kronplatz, Arabba/Marmolada a Civetta. 90% sjezdovek je zasněžováno, takže sněhové podmínky jsou vždy skvělé!

Kronplatz je pro lyžaře přístupný ze tří stran, nahoru vedou nejmodernější lanovky, dolů pak cesty do šesti údolí. K dispozici je 105 km sjezdovek, 2 snowparky, 5 lyžařských škol a 4 lyžařské školky. Vleky jsou zde díky přepravní kapacitě (63 900 osob/hodina) téměř nevytíženy, takže máte zaručeno, že čekací doba bude minimální, nebo žádná. Převažují zde modré a červené sjezdovky, ale kromě nich tu naleznete ještě několik černých a možnost freeridu je také velmi široká. Za povšimnutí stojí hlavně dvě černé sjezdovky vedoucí do Brunecku o délce 5 km a sjezdovky na nedalekém Piz de Plaies, které mají úseky i se 70% sklonem! Snowboardisté si tu mohou užít nerušnou jízdu na sjezdovkách, které jsou vyhrazeny právě pro ně, nebo si užít atrakce ve Funparcích. Skipas „Skirama Kronplatz“ si navíc můžete rozšířit na „Dolomiti Superski“, který vám umožní vychutnat si 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek.

V nedalekém Antholzu se nachází Biatlonové centrum, které každoročně hostí světový pohár a v roce 2007 hostilo světové mistrovství. Kdo by se chtěl naučit biatlon, má právě zde nejlepší příležitost, neboť v areálu Biatlonového centra nabízejí možnost nejen zalyžování, ale i závodní střelby.

Apres-Ski
Ve městě naleznete sice několik restaurací a barů, ale za noční zábavou budete muset vyrazit do nějakého ze sousedních měst. Rasen je vhodný zejména pro aktivní odpočinek spojený se zimní turistikou, která se dá provozovat prakticky kdekoliv v okolí.

Běžecké lyžování
V celém regionu funguje sdružení Dolomiti NordicSki, které propojuje běžecké tratě, které dohromady čítají přes 1.177 km. Na Stattlerském Sedle (Stattler Sattel) se nachází 8 km dlouhá trať, která nabízí úchvatný pohled do přilehlého okolí.

Oblast Kronplatz / Plan de Corones - střediska:  Antholz/Anterselva • Rasen/Rasun • Reischach/Riscone
Nejvyšší bod střediska 2.275 m
Nejnižší bod střediska 975 m
Nadm. výška obce 1.030 m
Počet vleků 31
Celkový počet sjezdovek 105 km

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs