PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Antholz / Anterselva
Itálie » Severní Itálie » Antholz / Anterselva

Antholz / Anterselva

Lyžařské středisko Antholz / Anterselva se nachází v obci Rasen-Antholz, která patří do oblasti přírodního parku Rieserferner-Ahrn v Jižních Tyrolách. Dominují mu dva vrcholky Hochgall (3.436 m.n.m.) a Wildgall (3.273 m.n.m.).

Antholz se skládá ze tří malých vesniček ležících v různé nadmořské výšce: Antholz Niedertal (1.135 m.n.m.), Antholz Mittertal (1.250 m.n.m.), Antholz Obertal (1600 m.n.m.). V blízkosti Antholzelského jezera se nachází Biatlonové centrum, které každoročně hostí světový pohár a v roce 2007 hostilo světové mistrovství. Kdo by se chtěl naučit biatlon, má právě zde nejlepší příležitost, neboť v areálu Biatlonového centra nabízejí možnost nejen zalyžování, ale i závodní střelby.

Na lyžaře čeká oblast Kronplatzu, jehož úpatí sahá do výšky 2275 metrů a poskytuje nezapomenutelnou vyhlídku na všechny okolní vrcholy Alp. Hora je pro lyžaře přístupná ze tří stran, nahoru vedou nejmodernější lanovky, dolů pak cesty do šesti údolí. K dispozici je 105 km sjezdovek, 2 snowparky, 5 lyžařských škol a 4 lyžařské školky. Vleky jsou zde díky přepravní kapacitě (63 900 osob/hodina) téměř nevytíženy, takže máte zaručeno, že čekací doba bude minimální, nebo žádná. Převažují zde modré a červené sjezdovky, ale kromě nich tu naleznete ještě několik černých a možnost freeridu je také velmi široká. Za povšimnutí stojí hlavně dvě černé sjezdovky vedoucí do Brunecku o délce 5 km a sjezdovky na nedalekém Piz de Plaies, které mají úseky i se 70% sklonem! Snowboardisté si tu mohou užít nerušnou jízdu na sjezdovkách, které jsou vyhrazeny právě pro ně, nebo si užít atrakce ve Funparcích. Skipas „Skirama Kronplatz“ si navíc můžete rozšířit na „Dolomiti Superski“, který vám umožní vychutnat si 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek. Přímo v Antholz Mittertalu je provozován vlek „Riepenlift“, vhodný zejména pro začátečníky a děti – na délce 1600 metrů činí výškový rozdíl 380 m. Všechny jistě potěší bezplatný skibus.

Apres-Ski
V okolí naleznete několik barů, restaurací i hospůdek. K aktivnímu odpočinku vás nalákají třeba sáňkařské dráhy, kluziště, fitnesscentrum, nebo trasy upravené speciálně pro zimní turistiku. K dispozici jsou hned tři značené trasy: „Staller Sattel“ (2 km), „Hinterbergkofel“ (2,7 km), „Rote Wand“ (2,8 km). Netradiční zážitky nabízí lezení po ledové stěně a curling. Přímo v Antholzu můžete zajít do sauny, solária, na masáže a nebo si dopřát „masážní balíčky“, které jsou zde nabízeny.

Běžecké lyžování
Antholz lze považovat za Mekku běžeckého lyžování, neboť disponuje 60 km upravovaných tratí jak pro klasický styl, tak pro bruslení. 10 km má deklarovanou vysokou obtížnost, 10 km má snadnou, určenou pro začátečníky. V celém regionu funguje sdružení Dolomiti NordicSki, které propojuje běžecké tratě, které dohromady čítají přes 1000 km. Na Stattlerském Sedle (Stattler Sattel) se nachází 8 km dlouhá trať, která nabízí úchvatný pohled do přilehlého okolí.

Oblast Kronplatz / Plan de Corones - střediska:  Antholz/Anterselva • Rasen/Rasun • Reischach/Riscone
Nejvyšší bod střediska 2.275 m
Nejnižší bod střediska 975 m
Nadm. výška obce 1.241 m
Počet vleků 31
Celkový počet sjezdovek 105 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs