PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Reischach / Riscone
Itálie » Severní Itálie » Reischach / Riscone

Reischach / Riscone

Reischach / Riscone je malé městečko nacházející se na prosluněné náhorní plošině v nadmořské výšce 956 m.n.m. v Jižních Tyrolech, u Kronplatzu. Reischach / Riscone získal své jméno dle hradu, který založil rod Rischonů, který držel tuto oblast po 400 let. Toto klidné městečko se stává centrem turistického ruchu v zimě, kdy otevírá své brány skiareál Kronplatz. Kromě lyžování si můžete zahrát curling, vydat se na bruslení, nebo si užít sáňkování. Za zábavou a nakupováním je lepší vyrazit do nedalekého města Bruneck, které je známo svými dlouhými nocemi a svou nejlepší nákupní zónou v Jižních Tyrolech.

Kronplatz je pro lyžaře přístupný ze tří stran, nahoru vedou nejmodernější lanovky, dolů pak cesty do šesti údolí. K dispozici je 105 km sjezdovek, 2 snowparky, 5 lyžařských škol a 4 lyžařské školky. Vleky jsou zde díky přepravní kapacitě (63 900 osob/hodina) téměř nevytíženy, takže máte zaručeno, že čekací doba bude minimální, nebo žádná. Převažují zde modré a červené sjezdovky, ale kromě nich tu naleznete ještě několik černých a možnost freeridu je také velmi široká. Za povšimnutí stojí hlavně dvě černé sjezdovky vedoucí do Brunecku o délce 5 km a sjezdovky na nedalekém Piz de Plaies, které mají úseky i se 70% sklonem! Snowboardisté si tu mohou užít nerušnou jízdu na sjezdovkách, které jsou vyhrazeny právě pro ně, nebo si užít atrakce ve Funparcích. Skipas „Skirama Kronplatz“ si navíc můžete rozšířit na „Dolomiti Superski“, který vám umožní vychutnat si 1 200 km sjezdovek a 12 různých lyžařských středisek.

Běžecké lyžování
V celém regionu funguje sdružení Dolomiti NordicSki, které propojuje běžecké tratě, které dohromady čítají přes 1000 km.

Apres-Ski
Možnosti kulturního vyžití jsou také velmi bohaté. V regionu je spousta restaurací, fast foodů, hospůdek, barů, klubů a diskoték. K relaxaci můžete využít wellness a spa v Reischachu, kde se nachází Aquapark Cron4 s řekou, masážními tryskami, tobogánem a několika bazény a saunami.

Oblast Kronplatz / Plan de Corones - střediska:  Antholz/Anterselva • Rasen/Rasun • Reischach/Riscone
Nejvyšší bod střediska 2.275 m
Nejnižší bod střediska 975 m
Nadm. výška obce 956 m
Počet vleků 31
Celkový počet sjezdovek 105 km

Ceník - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs