PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Döllach

Idylická osada Grosskirchheim s hlavním střediskem Döllach (1 024 m) je obklopena jedním z největších národních parků ve střední Evropě, Národním parkem Vysoké Taury.

Pro středisko je typický zámek, jehož součástí je i muzeum. Středisko Heiligenblut je vzdáleno pouhých cca 9 km. Lyžařské středisko Heiligenblut – Grossglockner má jedinečnou polohu na hranicích Národního parku Vysoké Taury. Během lyžování tak můžete obdivovat nejvyšší horu Rakouska Grossglockner.

Sjezdové tratě se nacházejí na svazích hory Schareck, odkud se dostanete na lyžích po skirout nebo podzemní lanovkou k dalším tratím, které jsou na svazích hory Gjaidtroghöhe. Sjezdovky jsou široké a tak jsou pravým rájem pro vyznavače carvingu. Nejobtížnější ze sjezdových tratí je Heiligenblut – Grossglockner o délce 9 km, z čehož 1,6 km překonáte s převýšením 435 m. Na své si ale přijdou i příznivci snowboardinu a freeridu, protože je tu spousta neupravovaných tratí s hlubokým prachovým sněhem. Apres-Ski
Areál nabízí i další zimní vyžití např. sáňkování, běžkování, metanou, paragliding a lezeckou stěnu na zamrzlého vodopádu.

Nejvyšší bod střediska 2.912 m
Nejnižší bod střediska 1.300 m
Počet vleků 13
Počet kotvových vleků 8
Počet sedačkových lanovek 1
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 55 km
Zelené/modré sjezdovky 9 km
Červené sjezdovky 40 km
Černé sjezdovky 6 km