PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Feldkirchen in Kärnten

Feldkirchen in Kärnten

Feldkirchen in Kärnten je město s asi 14400 obyvateli v rakouské spolkové zemi Korutany a hlavní město stejnojmenného okresu. Leží v nadmořské výšce 554 m, na severním okraji Klagenfurtské pánve. Hlavní místo Feldkirchen bylo poprvé písemně doloženo kolem roku 1065.

Ke kulturním pozoruhodnostem ve Feldkirchenu in Kärnten patří četné sakrální stavby jako například městský farní kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo filiální kostel sv. Michaela na jihu Feldkirchenu. Ze světských staveb stojí za pozornost budova Bamberger Amthof, zámek Dietrichstein zřízený kolem roku 1500, zřícenina hradu Prägrad ve stejnojmenné místní části, zámek Lang v malém parku ve stejnojmenné části Feldkirchen nebo zámek Poitschach z 18. století v severní části města.

K oblíbeným letním aktivitám v a kolem Feldkirchenu in Kärnten patří turistika, jízda na kole a vodní sporty. Na 16 dobře značených trasách vedoucích městem a kolem něj lze prozkoumat zajímavé výletní cíle. Kolem Feldkirchen je velký výběr tras pro různé typy kol.

Z města se dá během několika málo minut dojet k některým z nejkrásnějších korutanských jezer (Flatschacher See, Maltschacher See, Ossiacher See, Wörthersee nebo St. Urbaner See).

Domovská stránka - Web: